IGN obvinené z plagiátorstva

ign

Žurnalistický gigant herného priemyslu, IGN, čelí obvineniam z plagiátorstva. UPDATE: 8.8.2018

V ich YouTube video recenzii na hru Dead Cells sa objavilo až podozrivo veľa podobných slov a slovných spojení ako v recenzii z kanálu Boomstick Gaming, ktorá vznikla týždeň pred tým.

IGN po tomto zistení spomínané video odstránilo a vyjadrili sa, že vzniknutý problém riešia. Na kanáli Boomstick Gaming sa objavilo aj porovnávacie video, kde autor objasňuje presné pasáže a porovnáva ich s IGN. Niektoré úseky sú skutočne zaujímavé.

Ťažko povedať, či môže ísť v tomto prípade o náhodu. Alebo že by redaktorom v IGN došli nápady a utiahli sa k takémuto bohapustému kradnutiu obsahu? Uvidíme, či obvinená strana prinesie nejaké vyjadrenie ohľadom tejto kauzy a ako sa celá vec uzavrie. Prípadne či sa bude riešiť táto kauza súdnou cestou.

 

UPDATE 8.8.2018:

IGN vydalo stanovisko k prebiehajúcej kauze plagiátorstva. Okrem iného sa ospravedlnilo užívateľom za vzniknuté problémy. Rovnako priznali, že naozaj v ich recenzii bolo príliš veľa podobnosti s recenziou youtubera Boomstick Gaming. Recenzia bola odstránená a hra bude recenzovaná znova iným redaktorom. Vyjadrili sa tiež, že dôvera, ktorú majú u svojich fanúšikov je niečo, čo nechcú pošramotiť.

Vzniknutý problém konzultovali aj s ich recenzentom, ktorý mal recenzovať hru Dead Cells. A ako píšu ďalej, museli sa s ním rozlúčiť. Ako je vidieť IGN na ich povesti naozaj záleží a neradi vidia, keď sú ich fanúšikovia nespokojní. Aj kvôli tomu boli nútení podniknúť takéto radikálne kroky.

Zdroj: N4G Titulný obrázok: Spieltimes

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site