Inovatívny Son of Nor spustil Kickstarter kampaň

30 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Na prvý pohľad priemerne vyzerajúca 3rd person akčná adventúra ale skrýva v sebe niekoľko zaujímavých nápadov.

Skutočne, graficky to nie je nič extra a v aktuálnom pre-alfa štádiu sa nedá povedať, že by hra priťahovala svojim spracovaním. Pritiahnuť vás však môže niečim, čo vlastne nájdete len výnimočne, hru s fyzikou a elementmi.

Son of Nor je akčná fantasy adventúra pre jedného, až štyroch hráčov v kooeprácii po sieti, alebo lokálne na rozdelenej obrazovke, v ktorej hlavnú úlohu hrá telekynéza, terraformovanie a elementárna mágia. Musíte si však pozrieť video, aby ste vedeli, o čom presne hovorím.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XVXHWsI6FZg[/youtube]

Vďaka telekynéze môže hráč zodvihnúť zo zeme akýkoľvek predmet a vrhnúť ho na nepriateľov a ak v okolí nič nieje, môžete napríklad vytrhnúť kus skaly zo steny. Pri terraformovaní môžete napríklad vytvoriť piesočnú stenu, alebo jamu, do ktorej uväzníte nepriateľov a s veterným kúzlom zase odprášiť všetko, čo vám stojí v ceste. S kúzlami navyše môžete experimentovať spolu s kamarátmi a napríklad jeden bude vrhať kamene, zatiaľ čo druhý hráč mu ich bude zapaľovať. S kombináciou ohňa a vetra sa dá napríklad vytvoriť ohnivé tornádo. Využitie takýchto síl hľadajte aj pri rôznych logických úlohách, ktoré autori pripravujú.

Milé je, že vývojári zo Stillalive Studios všetok svoj postup vo vývoji dokumentujú na youtube v týždenných zostrihoch, na Kickstarteri požiadali hráčov o 150 000 dolárov. Hru chcú vydať na PC, MAC a Linux.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články