Interrogation You Will Be Deceived

Interrogation: You will be deceived – Recenzia

13 januára, 2020 Alexandra Jalšovská

Pozrite sa na túto detektívnu hru svojim súkromným očkom

Mestom sa šíri vlna násilia zapríčinená teroristickou organizáciou ktorá sa snaží nastoliť “nový poriadok”. Je len na vás a vašom novom tíme agentov, aby ste ju zastavili. Prácu v teréne hoďte na kliniec, posaďte sa za stôl a zapnite diktafón. Oproti vám sedí podozrivý, obeť náhody či možno aj úplne nevinný človek.

Interrogation je hra, ktorá sa dá hrať aj bez klávesnice, iba s pomocou myši či dotykového monitora. Jediným nárokom na hráča je kritické myslenie, bez ktorého sa v hre nepohnete. Náhodné klikanie po dialógových možnostiach nikam nevedie a aby toho nebolo málo, každá otázka vám uberá čas.

Dokážete prísť na to, kde sa nachádza ďalšia bomba? A aké prostriedky na to použijete? V hre máte hneď niekoľko možností výberu – prvým z nich je samozrejme obtiažnosť pod akou chcete hru prejsť – a to naratívna (ktorá vám dovoluje robiť chyby) a štandardná, ktorá je omnoho kritickejšia.

To ako budete vykonávať výsluchy je tiež na vás, môžete ľudí zastrašiť, presvedčiť aby sa vám zverili alebo ich kombináciou. Nie všetky techniky fungujú na všetkých podozrivých – predsa len psychologický terror na obeť únosu asi nie je najlepší nápad. A vaša krutosť – alebo dobrodušnosť, môže byť neskôr potrestaná.

Ďalšie činnosti, ktoré máte na starosti ako veliteľ tímu, sú interview s odborníkmi, tlačou, mestskými zastupiteľmi a tímom samotným. Všetky spoločne prispievajú do “verejnej mienky”. Nie všetky činnosti dostanete “na ruku”, odborníkov musíte najprv nájsť a všetky ostatné strany si musíte spriateliť ak chcete ich spoluprácu (a prístup do peňaženky).

Medzi jednotlivými výsluchmi taktiež musíte alokovať obnos peňazí na rôzne činnosti – zaplatiť tímu hodinu u psychológa, team-buildingové cvičenia či vyplatenie prémie, nákup informácií a iné. Nie sú lacné, ale dokážu ovplyvniť úspešnosť vášho tímu v teréne ako aj ich motiváciu s vami pracovať. Nie že by mali na výber – ste predsa šéf. Nájdete tu len teda prvky vypočúvania, ale aj manažmentu.

V Interrogation je to spracované formou minihry v ktorom vkladáte obrázky agentov na políčka s úlohami, keď si platíte za informácie tak vám hra vyhodí aj percentuálnu pravdepodobnosť úspechu. Je veľmi málo prípadov že dostanete sto percent – je to o náhode, náhodu ktorú môžete nakloniť na svoju stranu keď si siahnete hlboko do vrecka.

Po ukončení “ťahu” uvidíte výsledky z predošlej minihry, aké benefity z nej plynú a po niekoľkých ťahoch si môžete zvoliť osobnostný perk – môžete byť dobrý policajt, zlý policajt, mať lepšiu schopnosť analyzovať pocity, a tak ďalej a tak ďalej. Hra vám pri každej ďalšej voľbe vyzdvihne nové možnosti. Nanešťastie, nemôžete byť dobrý vo všetkom a keď si už jednu schopnosť zvolíte, už sa jej do konca hry nezbavíte.

Gameplay Interrogation sa mení počas hry a v súlade schopnosťami a znalosťami, ktorými disponujete. Inými slovami, keď sa rozhodnete ísť cestou “zlého policajta”, váš príbeh bude iný než keď budete pacifista, do toho ešte štipku RGN. Žiadne dve hry nie sú totožné a v tom spočíva zábava Interrogation. Aj vďaka tomu ide o hru s vysokou znovuhrateľnosťou.

Hra Interrogation: You will be deceived vyšla exkluzívne na PC.

Interrogation 17,99€
 • 10/10
  Príbeh - 10/10
 • 10/10
  Gameplay - 10/10
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 7/10
  Audio - 7/10
8.8/10

Verdikt

Oplatí sa Interrogation zahrať? Určite. O to viac keď milujete trochu napätia či detektívky.

Sending
User Review
0 (0 votes)