Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Je nová sada Pokémonov Crown Zenith zberateľská?

Ktorá zberateľská sada Pokémon sa oplatí?

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
Pokemon Crown Zenith Zberateľská Sada

Čoraz populárnejší trh s kartami Pokémonov, ktorý pôvodne urobil opäť populárnym napríklad Logan Paul, ktorý nosil Charizarda na krku keď kráčal do boxerského ringu, neustále pumpuje nové sady v nádeji, že dosiahne úspechy, ktoré dosahoval v minulosti. Predchádzajúce sady v tejto modernej ére Sword and Shield boli skvelé a nevýrazné zároveň. Sady ako Fusion Strike niektorých zberateľov sklamali (hoci milujem alt-art kartu Gengara), zatiaľ čo sady ako Evolving Skies a Silver Tempest boli úspešné. Teraz prichádza posledná sada modernej éry pred tým, ako ich úplne prevezme nová séria Scarlet and Violet. Crown Zenith prišiel hneď po Silver Tempest, o ktorej si hráči a zberatelia mysleli, že to bude posledná sada tejto éry. Spoločnosť Pokémon však priniesla na svetlo sveta úplne novú sadu, keď sme to najmenej čakali, a volá sa Crown Zenith. Je Crown Zenith dobrý, alebo sa stane obeťou namnožených a menej zberateľských setov, ktorých sme boli svedkami pri niekoľkých posledných setoch série?

Skôr než sa pustím do toho, prečo si myslím, že táto sada bude v budúcnosti pre zberateľov Pokémonov populárna, rád by som sa pozrel na všeobecnú zbierku sady Sword & Shield a na to, aký je všeobecný konsenzus. Sword & Shield má za sebou Evolving Skies, Chilling Reign, Hidden Fates, Vivid Voltage a množstvo ďalších. Väčšina týchto sád je známa tým, že má alt-art karty, ktoré zvyšujú nákupnú cenu. Vysoký nárast ceny produktov sme však zaznamenali v sadách Evolving Skies, Brilliant Stars a Chilling Reign. Sada Evolving Skies je známa ako sada s najvyššou cenou vďaka obrovskému množstvu alt-artových drakov v tejto sade, obsahuje pokémonov Rayquaza a Dragonite, ktorí prilákali kupujúcich. Nehovoriac o tom, že plnohodnotné umelecké karty Eeveelutions a Umbreon budú pre kupujúcich navždy ikonické. Toto je sada, ktorá sa v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou stane nedotknuteľnou, pretože nájsť booster box tejto sady už teraz stojí vyše štyristo dolárov, ak je neotvorený. Po zaradení Crown Zenith do skupiny Sword & Shield by som ešte povedal, že Evolving Skies bude setom, ktorý korunuje túto sériu. Netreba však ignorovať sady ako Chilling Reign a Hidden Fates, pretože aj tie boli pomerne dlho populárne.

Silver Tempest sa vyznačoval väčšou stránkou realizmu v kartách, pričom ťažko vytiahnuteľné karty ako Lugia V Alt-Art boli symbolom celej sady. Všetky karty Lugia v tejto sade mali realistickejšie výtvarné spracovanie, než aké vidíme v Crown Zenith. Zenith obsahuje fantasy štylizovanú prácu, ktorá je zobrazená vyššie na karte Mew. Napríklad jednou z najťažších kariet na vytiahnutie v tejto sade je karta Mewtwo V-Star Full Art a na tejto karte je Mewtwo postavený proti neslávne známemu Charizardovi. Pod pojmom fantasy štýl mám na mysli, že tieto výtvarné diela obsahujú aj kresby inšpirované tým, čo ste mohli vidieť v anime. Karta Mewtwo je hektická a porovnateľná so súbojom dvoch najväčších rivalov anime, ktorí sa proti sebe postavia v epickej bitke. V scenári Mewtwo pripravuje útok vo formácii kamehameha proti rýchlo letiacemu Charizardovi, ktorý sa chystá na Mewtwo zaútočiť. Podobné umelecké diela budú dôvodom, že táto kolekcia kariet bude ešte nejaký čas hodnotná. Hoci ceny budú zatiaľ klesať, keďže ide o novú sadu, časom by sme mali byť svedkami toho, že sada bude čoraz vzácnejšia.

Ďalším kľúčovým dôvodom, prečo vidím túto sadu ako vysoko zberateľskú, je jednoducho to, že ide o poslednú sadu zo série Sword & Shield. Fanúšikovia majú na zbieranie týchto kariet Pokémonov príjemné spomienky a spájajú si ho s obdobím rýchleho nárastu. Všetky tieto sady vyšli v období, keď bol svet obrazne povedané v plameňoch, keď sa celebrity podieľali na propagovaní kartovej hry Pokémon TCG. Nehovoriac o tom, že videohry vytvorili mnoho spomienok tým, ktorí mali to šťastie a hrali Pokémonov na Nintendo Switch počas vypuknutia COVID-19. Sword & Shield boli veľmi obľúbené hry pre Nintendo Switch a spustili vlnú nákupov z nostalgie. Nehovoriac o tom, že hra Pokemon Go, v ktorej si môžete kúpiť účty Pokemon Go, je stále rovnako populárna ako kedykoľvek predtým. Hráči a zberatelia Pokémonov budú v priebehu času skupovať všetky kartové sady s novými Pokémonmi z tejto sady aj z predchádzajúcich.

Napokon vidím túto sadu ako dobrú v zmysle všetkej rozmanitosti kariet. Samozrejme, Charizard je najpopulárnejší Pokémon, avšak v Crown Zenith je zastúpený ako Radiant Charizard. Mám pocit, že je to karta, ktorej hodnota bude spolu s alternatívnou kartou Mewtwo Full Art naďalej rásť. Nehovoriac o tom, že tieto dve karty ani nie sú tie, ktoré väčšina zberateľov hľadá. Tí, ktorí kupujú Crown Zenith, sú na trhu preto, aby otvorili booster balíčky a videli kartu V-Star Gold Giratina Full Art, čo je šialený nález. Táto karta má predpoklady stať sa kartou, ktorá bude populárna ešte desaťročia, spolu s kartami Palkia a Arceus. Celkovo bude zbierka solídna na zbieranie vzhľadom na pravidlo, že boosterové balenia nie sú ľahko dostupné a majú len ETB spolu so skupinami ostatných. Ak si nie ste istí kúpou tejto sady, sledujte ju, pretože jej hodnota môže v krátkom čase narásť.

Dúfajme, že tieto informácie vám odpovedia na otázku, či je tento set pre vás dobrou kúpou, alebo nie, ale vnútorný hlas mi hovorí, že je. Zatiaľ čo väčšina novších setov je na smrť pretlačená, mám pocit, že katastrofa okolo Charizardových kolekcií spomalila tlačenie nových vzácnych kariet. V našich miestnych obchodoch sa veľmi ťažko zháňajú balenia Crown Zenith, zatiaľ som ich nevidel. Snáď na svojej ceste za zbieraním alebo chytaním všetkých Pokémonov na nejaké narazíte. Taktiež si dávajte pozor na nové sady Scarlet a Violet, ktoré práve vychádzajú, pretože tie ich môžu v popularite predbehnúť. Budú žiadanejšie, dokým ich nenakúpia veľké masy ľudí. Dovtedy by ste mali skupovať čo sa dá, lebo tento set je v zberateľskej komunite v jenom ohni!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry