Google Stadia Cena

Jediná hra, ktorú Google vydalo na Stadiu, nefunguje na Stadii

23 februára, 2021 Lukáš Kanik

Google sa vyhovára na 505 Games a 505 Games sa vyhovára na Google.

Journey to the Savage Planet je jediná hra, ktorá vyšla pod vydavateľskou značkou Google Stadia Games and Entertainment. Google totiž odkúpilo štúdio Typhoon Studios už v roku 2019, aby na Stadiu tvorilo hry. Zdá sa, že ani táto jediná hra na Stadii nefunguje správne a už ju nemá kto opraviť – Google totiž zavrelo svoje vývojárske štúdio.

Na Reddite sa objavil príspevok užívateľa lordubuntu, ktorý sa sťažuje na prístup Googlu, najväčšieho internetového gigantu na svete. Hra Journey to the Savage Planet mu na Stadii nefunguje, zamrzne mu v hlavnom menu. Nemôže sa teda pohnúť ďalej a nemôže si ju zahrať, aj keď za službu platí.

Napísal teda na podporu Google Stadia. Tá ho odkázala na podporu 505 Games, čo je vydavateľ hry na ostatné platformy. Na podpore 505 Games mu povedali, že vydavateľom Google Stadia verzie je Google a len Google vlastní zdrojový kód a nástroje Stadia verzie. 505 Games teda hru nemôže opraviť, lebo nemá kód a Google hru nemôže opraviť, lebo prepustili všetkých ľudí.

Ubehli už viac ako dva týždne, čo to začal riešiť, stále neúspešne. Na Reddite mu však dnes odpísala komunitná manažérka Stadia, že sa práve aktívne snažia identifikovať chybu a opraviť ju.

Len nedávno sme písali o prípade vývojára Terrarie, ktorému Google zrušil účet a stratil prístup k peniazom, disku, Youtube aj mailom. Aj v tomto prípade bola komunikácia s Googlom neúspešná.

Google Stadia čelí žalobe pre zavádzajúcu reklamu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: