Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Jednou z najkrajších hier roku 2022 je toto čínske RPG

Sword and Fairy: Together Forever je skrytý klenot.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sword-and-Fairy-7-Screenshot-03-scaled

Minulý rok sme mali nedostatok kvalitných RPG so zaujímavým príbehom alebo výnimočnou grafikou. Jedným z najlepších v roku 2021 bolo RPG/adventúra Tales of Arise japonského štúdia Bandai Namco.

Ak ste hladní po kvalitnom RPG, tento rok môžem odporučiť ďalší ázijský počin, ktorému sa na západnom trhu nedostáva až tak veľa pozornosti. Ide o hru Sword and Fairy: Together Forever, o ktorej sme už pár krát písali.

Sword and Fairy: Together Forever sleduje príbeh štyroch postáv vo svete, v ktorom sa narušila rovnováha medzi svetom bohov, ľudí a démonov. Za hrou stojí čínske štúdio Softstar a rozhodne nejde o prvý diel v sérii, hra sa inak označuje aj Sword and Fairy 7.

Titulný obrázok Youtube videa

Avšak tento titul, hoci je dostupný len v čínskom dabingu, ma chytil za srdce. Vizuálne ide o jednu z najkrajších hier roku 2022, aj keď je vidieť, že beží na staršom Unreal Engine 4. Nádherné estetické scenérie si môžete vyfotiť aj s foto módom a v každom prostredí hrá aj jedinečná hudba. Je to skutočne hra, pri ktorej človek zrelaxuje a nasaje čínsku kultúru. Po jej dohraní vám prinesiem aj recenziu, zatiaľ si užite screenshoty aj video.

Sword and Fairy: Together Forever vyšla na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený