Ježiš verzus Budha v bojovke? Malajzia zakázala prístup na Steam

10 septembra, 2017 Lukáš Kanik

Na Steame vyšla hra, kvôli ktorej vláda zablokovala prístup na Steam

Fight of Gods je bojová hra, v ktorej sa stretávajú proti sebe skutoční bohovia tohto sveta a našej histórie. Medzi postavami bojovníkov nechýba Ježiš, Budha, Zeus alebo Odin ale našli by ste tam aj Mojžiša. Dokonca sa súboje odohrávajú na ikonických miestach, na Olympe alebo v Raji. A na Steame hra nemá vôbec zlé hodnotenia, v priemere 87%.

V niektorých krajinách je Fight of Gods príliš ofenzívnou hrou. V Malajzii hru úplne zakázali a nariadili, aby bola z trhu stiahnutá do 24 hodín. Vraj vláda kontaktovala priamo vývojárov štúdia PQube, tí však žiadnu správu nedostali. Malajzia pre zmenu úplne vypla prístup na stránky Steamu v celej krajine.

Vývojári tvrdia, že hra nemá predstavovať urážku žiadneho náboženstva. V popise hry je upozornenie pre ľudí aby hru nekupovali v prípade, že sa im táto tematika protiví. Scenár, že Ježiš mastí Budhu krížom, je však v ázijských krajinách nepredstaviteľný. Hra tak dostala celoštátnu cenzúru, no s ňou aj celý Steam.

Pravdepodobne to bude samotné Valve, ktoré hru stiahne z trhu pre zákazníkov v Malajzii, aby mohla platforma naďalej fungovať.

Sledujte ma: