John Riccitiello končí v pozícii riaditeľa Electronic Arts

18 marca, 2013 Lukáš Kanik

EA v oficiálnom vyhlásení oznamuje odstúpenie Johna Riccitiella z pozície CEO, na ktorej bol 6 rokov.

Dokým sa nenájde nová hlava najväčšieho gigantu v hernom priemysle, na poste výkonného riaditeľa bude dočasne Larry Probst. John Riccitiello odstúpi na konci mesiaca. Kandidáti na nového generálneho riaditeľa budú podľa oficiálnej správy vyberaní aj externe.

Larry Probst viedol Electronic Arts od roku 1991 do roku 2007 a neskôr bol jedným z hlavných riaditeľov rady v EA. Ako CEO, Probst dokázal zvýšiť ročné tržby spoločnosti z 175 miliónov na 3 miliardy dolárov a dotiahol EA na nové platformy a do 75 krajín sveta. Na tomto poste bol 16 rokov a skúsenosti teda má. Je však na rade, či ho zvolia za staronového riaditeľa EA.

EA je vynikajúca firma plná kreatívnych a talentovaných zamestnancov, a bola to česť slúžiť ako generálny riaditeľ spoločnosti. Som hrdý na to, čo sme spoločne dosiahli a po šiestich rokoch cítim, že túto štafetu treba predať novému vedeniu, ktoré povedie spoločnosť do novej fázy inovácií a rastu. Ohľadom budúcnosti EA som veľmi optimistický – je tu prvotriedny tím ľudí, ktorí spoločnosť povedú na ďalšiu generáciu konzol,“ prehlásil Riccitiello.

Čo to bude znamenať pre EA a ich politiku? Nevieme, záleží to od fungovania vedenia. Nevieme, akú veľkú moc má generálny riaditeľ a čo všetko môže ovplyvniť. EA sa posledné roky neslávne zapísala do magazínov ako najhoršia firma Ameriky aj napriek tomu, že sa jej v hernom priemysle darí viac, ako všetkým ostatným.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články