Káčerovo sa vracia v novom šate a s dávkou nostalgie

14 augusta, 2013 matoJ

Obľúbená hra z 90. rokov sa vracia naspäť na vaše monitory a televízory a prináša veľkú dávku nostalgie.

Duck Tales Remastered – tak sa volá nová (alebo skôr prerobená) verzia staršej káčerovskej zábavy. Capcom vypúšťa dnešným dňom, tj. 14.8. 2013 káčerov na PC, PS3, Wii U a X360 za celkom sympatickú cenu 14.99 EUR. Podobne ako v predchodcovi tejto hry na vás čaká dobrodružstvo v hlavnej role s Držgrošom McDuckom a jeho synovcami, ktorí sa vydávajú do sveta (aj mimo neho) hľadať 5 legendárnych artefaktov.

Vývojári zo štúdia Way Forward zobrali mapy a pozadia z predošlej verzie a pretvorili ich na graficky veľmi peknú verziu. Všetky 8-bitové verzie boli prekreslené a dostali novú čerstvú tvár aj nové ozvučenia. Ozvučiť postavičky sa podarilo celkom originálne, vďaka spolupráci s ľuďmi, ktorí prepožičali svoje hlasy postavám káčerovského animovaného seriálu. Nový a moderný nádych dostal taktiež starý soundtrack (ak to tak môžem vôbec nazvať) použitý pri 8-bitovej verzii hry. Vývojári sa teda snažili držať čo najviac prvej verzie.

Aby ste sa dostali opäť do mechaniky hry a jej typických súčastí, pred začiatkom káčerovského dobrodružstva si môžete všetko znova vyskúšať v tutorial mape.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K5OjBfkfZiw[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články