Gran Turismo 7

Kazunori Yamauchi uisťuje, že Gran Turismo 7 sa vráti ku koreňom série

1 februára, 2021 Marek Jaroš

Uznáva, že Gran Turismo Sport nemuselo sadnúť každému.

Séria Gran Turismo je so značkou Playstation prepletená prakticky od začiatku. Je to legendárna séria, od ktorej majú hráči len tie najvyššie očakávania. Aj preto bolo viacero z nich sklamaných, keď počas generácie Playstation 4 vyšlo len Gran Turismo Sport (naša recenzia).

Hra sa svojim cielením na online pretekanie značne líšila od predchádzajúcich dielov. Ani neskoršie pridávanie obrovského množstva singleplayer obsahu fanúšikom nenapravilo chuť. A priznáva to aj samotný otec tejto série, Kazunori Yamauchi: “Niektorým ľuďom to mohlo prísť čudné, ” priznáva po rokoch.

Gran Turismo 7 bude klasickým dielom

Gran Turismo Sport prinieslo do hry oficiálny FIA šampionát. Ten bude prítomný aj v Gran Turismo 7. Akurát tu tentokrát prím bude hrať singplayer.

“Aj keď Gran Turismo 7 zdedí isté prvky z Gran Turismo Sport, ako napríklad FIA šampionát, hra sa vráti ku klasickému modelu, aký si môžete pamätať z čias Gran Turismo 1-4 a poskytne vám najlepší Gran Turismo zážitok v súčasnosti, “ dodáva Yamauchi.

To, že sa hra chce vrátiť ku koreňom série nám vývojári naznačili už v Júni minulého roka. V oznamovacom traileri nám vývojári ukázali GT Town. To sa jasne podobalo na menu systém, aký sme mohli vidieť napríklad v Gran Turismo 4. Ak vás hra zaujala, určite si pozrite oficiálne screenshoty a prečítajte si ďalšie detaily o hre.

Oficiálny dátum vydania nateraz nepoznáme. Sony však potvrdilo, že hra vyjde exkluzívne na Playstation 5.

Gran Turismo 7 pre Playstation 5 oznámené, sledujte prvý gameplay

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš