Cena Xbox Series X

Kedy spoznáme cenu Xbox Series X?

7 júla, 2020 Marek Jaroš

Tento mesiac to nebude.

Včera Microsoft oficiálne potvrdil, že už 23. Júla organizuje press konferenciu, na ktorej nám odprezentuje chystané first-party hry. Na aké hry sa môžeme tešiť nájdete v našom staršom článku.

Avšak, kedy spoznáme cenu nového Xboxu? Viacero zdrojov hovorí, že počas spomínanej konferencie sa Microsoft zameria čisto len na hry, ktoré prídu na Xbox Series X. Cenu zrejme spoznáme až v Auguste. Vtedy je na pláne aj Gamescom live-stream.

Ponúka sa však aj ďalšia možnosť. Totižto, už dlhšie sa hovorí o tom, že Microsoft má v pláne aj druhú, lacnejšiu konzolu. Jej názov by mal byť Xbox Series S, no väčšinou sa o nej píše ako o Xbox Lockhart. Tú by sme podľa dávnejších leakov mali po prvýkrát vidieť práve v Auguste.

A bolo by viac než logické, ak by Microsoft spravil ďalší stream, kde by ukázal lacnejšiu konzolu a zároveň by odprezentoval aj cenu. Tak by sa nemusel deliť o mediálny priestor, ktorý bude po Gamescom streame určite plný rôznych noviniek a oznámení.

Čo je však na viac ako 100 percent isté, je fakt, že ako Sony, tak ani Microsoft nechcú prísť s cenou pred svojou konkurenciou. Práve Microsoftu sa to pred 7 rokmi vypomstilo.

Každopádne, vyzerá to tak, že nás čaká pomerne nabité herné leto. Takže, ak nechcete, aby vám niečo ušlo, určite sledujte našu stránku!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš