Kickstarter kampaň OZombie zrušena

15 júla, 2013 DF

Spicy Horse mají opět drobné problémy se zaplacením svých projektů.

Se studiem herní vývojářské legendy Americana McGee je to jako na houpačce. Jednou studio udělá poměrně povedenou tříáčkovou hru, kterou ovšem vydává přes EA, takže zase nedostane všechny zasloužené zisky, podruhé to zkusí samo s browserovým A-RPG hybridem Akaneiro, které se ani za půl roku nedokázalo prodrat na Steam – a nakonec ruší očividně neúspěšné Kickstarterovské kampaně, jichž má Spicy Horse navíc v posledních letech až podivně moc.

Tentokrát to Spicy Horse zkusili s hrou ze světa OZ, posedlost klasickými, avšak notně divnými fantasy světy (pokračování zmagořené Alenky je mimochodem rovněž v plánu) se u vývojářů jednoduše nezapře.

Důvod zrušení kampaně je pak prostý – aby zvýšili zájem o novou hru, zkusili Spicy Horse přidat do kampaně možnost zfilmování příběhu ze světa Alenky, což se u spoludržitelů práv nesetkalo s právě pozitivním ohlasem (nezapomeňme na Alenku od Disney Pictures s Johnny Deppem v roli Kloboučníka), takže na této frontě bude muset American ještě vybojovat pár bitev.

Aby toho nebylo málo, podařilo se studiu vybrat jen asi 15% celkové požadované částky, přičemž do konce zbývalo asi dvacet dní. Tedy zájem o hru nejspíše nijak převratný nebyl, navíc hráči jsou nekonečným přívalem kampaní již unaveni, zatímco jimi podpořené hry stále nikde. Situaci budeme dále sledovat, pro angličtiny znalé zde máme rozhovor přímo s Americanem.

[youtube]http://youtu.be/hl4etU5YjhQ[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.