Kocka Curiosity otvorená, tu je tajomstvo!

26 mája, 2013 Lukáš Kanik

Meno toho, kto ťukol na poslednú kocku je Bryan Henderson z Edinburghu a stane sa z neho Boh, zmení mu to život.

Od začiatku tohto experimentu, ktorý odštartoval v Novembri bolo zničených viac ako 25 milárd kociek, na ktoré bolo treba postupne ťukať. Hru si stiahlo viac ako 4 miliónov ľudí.

Len jeden vyhral, len jeden sa dostal so stredu a len jeden rozhodol o tom, či video uvidí aj zvyšok sveta, alebo nie. Rozhodol sa, že áno, video, ktoré mu Molyneux poslal si môžete pozrieť pod článkom.

Čo Bryan získal? Stane sa Bohom. Bohom v hre Godus, ktorú vývojári z 22Cans pripravujú, Bryan bude mať moc nastaviť pravidlá celého herného sveta a určiť spôsob, akým budú hráči hrať. Bude mať pod palcom fungovanie sveta Godus a môže ovplyvniť každého jedného obyvateľa, každého jedného hráča na svete, ktorý bude Godus hrať. Môže zoslať devastujúce katastrofy, môže zatieniť slnko, alebo naopak, pomáhať ľuďom s rýchlo rastúcou úrodou. Vlastne si predstavte Božiu moc prenesenú do digitálneho sveta.

Ako bonus dostane nejaké percento z každej platby, ktorú hráči v hre uskutočnia, čo znamená nemalý príjem a v konečnom dôsledku vďaka Curiosity slušne zbohatne = zmení mu to život.

Na záver musím povedať, že Molyneux tento krát ukázal svoju genialitu a do bodky splnil to, čo sľúbil. Bryan Henderson zbohatne a môže ovládať svet celej hry, do ktorej sa zapoja státisíce hráčov, čo mu naozaj zmení život. Gratulujeme.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qhzb9OUWrXU[/youtube]

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články