Koľko budú stáť hry na next-gen konzoly?

10 marca, 2013 Marek Jaroš

Cena hier na next-gen konzoly by sa mohla vyšplhať až na 70$ !

Možno si hovoríte, že toto je asi blbá otázka, pretože už pri oficiálnom predstavovaní PlayStation 4 sa  Jack Tretton (prezident Sony Computer Entertainment) vyjadril, že hry budú stáť od 0,99$ po 60$, tak ako je bežná cena nových hier pri dnešnej generácii.

Lenže to nemusí byť až taká pravda, ako sa zdá. Pretože analytik Michael Pachter sa nechal počuť, že hry na PlayStation 4 a XBOX 720 budú stáť 70$, čiže o 10$ viac ako na terajšiu generáciu. 10$ je dosť, a keďže ceny v hernom priemysle sú v pomere 1$:1€, je dosť možné, že ceny nových kúskov sa vyšplhajú až na spomínaných 70$/€. A to je teda dosť.

Len čas ukáže, ako to v skutočnosti bude s cenami pre next-gen. Ak by ceny naozaj dosiahli až 70$, je dosť otázne, či sa budú hry predávať tak dobre, ako keby stáli „len“ 60$. Každopádne, next-gen hry by mali posunúť hry na vyšší level po grafickej stránke, tak aj po hrateľnosti a možnostiach. Či budú hráči za to všetko ochotný priplatiť, bude otázne, ale ak pôjde o ich obľúbený titul, cena pre nich nebude kľúčová.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AKi7qlDdXxs[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články