Star Wars Respawn EA

Koľko je vlastne hier Star Wars vo vývoji? 

19 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Prehľad hier, na ktoré sa môžu fanúšikovia Star Wars tešiť.

Pred malou chvíľou bola oznámaná nová hra Star Wars od Skydance New Media a Lucasfilm Games. Hoci zatiaľ poznáme len málo detailov, pôjde o príbehovú AAA akčnú adventúru.

To však nie je jediná Star Wars hra vo vývoji. Disney rozhodilo siete a značku zverilo množstvu iných vývojárskych štúdií. Nižšie ponúkame prehľad známych hier, ktoré sú momentálne oficiálne oznámené a vo vývoji.

Mobilné štúdio Zynga (Take-Two Interactive) má vo vývoji multiplayerovú free-to-play mobilnú hru Star Wars: Hunters. Odohrávať by sa mala medzi epizódami 6 a 7.

EA a štúdio Respawn Entertainment majú po úspechu jednotky vo vývoji Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Znovu pôjde o singleplayerovú hru, ktorá bude nadväzovať na príbeh jednotky. Tá sa stala druhou najlepšie predávanou Star Wars hrou vôbec. Druhý diel by mal vyjsť tento rok.

Druhou Star Wars hrou od EA je FPS strieľačka, ktorú tiež robí Respawn. A nakoniec je vo vývoji aj tretia, menšia hra, ktorú spolu s Respawnom vyvíja nové štúdio Bit Reactor. Pôjde o stratégiu.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake vzniká v štúdiu Aspyr Media. Pôjde o kompletný remake pôvodnej hry od Bioware, na ktorý je vyčlenených 70 miliónov dolárov.

Ubisoft Massive chystá open-world Star Wars príbehovú hru, pobeží na Snowdrop engine. Na jej vývoj dozerá Julian Gerighty, autor The Division 2. V Ubisoft Massive majú vo vývoji ďalšiu open world hru, je ňou Avatar.

Star Wars Eclipse je nová príbehová adventúra od Quantic Dream. Od tejto hry si môžeme sľubovať vetvený príbeh plný zásadných rozhodnutí a filmové spracovanie. Objavili sa však správy, že Quantic Dream trpí nedostatkom vývojárov a tak sa vydanie tejto hry môže posunúť až na rok 2027.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články