Kamarát zaplatí, keď mu požičiate hru na Xbox One

24 mája, 2013 Lukáš Kanik

Celých 35 libier, čo je viac ako 40 eur. Pri bazárovom predaju zaplatíte obaja, no na účte ju bude mať len jeden.

Bazárový predaj, ktorý Microsoft zvažuje v spolupráci s kamennými predajcami bude fungovať ako taký kamenný Steam. zatiaľ čo Američania a Briti sa z toho radujú, mne to teda nejak super nepripadá.

Ide prakticky o rovnaký systém, aký bol doteraz, s tým rozdielom, že hry sú viazané na váš Xbox One účet, podobne ako na Steame. Kamenný predajca musí súhlasiť s podmienkami Microsoftu a zaviesť povinný softvér Microsoft Azure do vlastného obchodného systému, aby mohol predávať použité hry.

Keď užívateľ príde do obchodu a chce predať svoju dohranú hru, systém ju oskenuje a vymaže z účtu Xbox Live. Následne ju predajca môže znova predať v sume okolo 35 libier, z čoho 10% ide predajcovi.

Prenesieme si to na požičanie hry priateľovi. Ak ju chcete niekomu požičať, on si ju nainštaluje ale musí zadať herný kód, ale nový si musí zakúpiť rovnako, ako ste si ho zakúpili vy. Môžete mu samozrejme požičať svoj celý Xbox Live účet, do ktorého sa môžete prihlásiť na ktoromkoľvek Xboxe bez poplatku.

Doteraz to fungovalo tak, že disky s hrou na Xbox360 bolo možné hrať na akomkoľvek Xboxe a hry ste mohli požičiavať, aj predávať bez problémov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články