Apex Legends Screenshot 05

Koľko zarobil APEX Legends za prvý mesiac od spustenia?

25 marca, 2019 Lukáš Kanik

Ide o najúspešnejší launch free-to-play hry v histórii.

Ak nerátame Pokémon GO, čo je čisto mobilná hra, Apex Legends sa postaral o nový rekord. Novinka od EA a Respawn Entertainment podľa firmy SuperData zarobila za prvý mesiac viac, ako ktorákoľvek iná free-to-play hra na trhu. Hra je síce zdarma, ale veľký počet ľudí znamená veľkú šancu, že niekto z nich utratí peniaze za mikrotransakcie.

Apex Legends za Február zarobil neuveriteľných 92 miliónov dolárov z týchto mikrotransakcií. Najviac hráči míňali na PS4 a Xbox One, PC platforma je ako obvykle posledná aj v tejto štatistike. Na konzolách je to najziskovejšia hra za Február, na PC platforme sa umiestnila až na šiestom mieste. Predbehli ju veľké AAA hry, ale aj Fortnite, ktorý sa v zárobkoch na PC umiestnil na piato mieste. Na konzolách skončil Fortnite druhý.

Zaujímavú sumu zarobili mikrotransakcie aj v Anthem, ďalšej hry od Electronic Arts, aj keď už nie je taká lákavá. V Anthem utratili ľudia 3,5 milióna dolárov za mikrotransakcie na všetkých platformách dokopy.

Aktuálne bola spustená prvá sezóna Apex Legends, ktorá priniesla nového hrdinu a množstvo odmien v season passe. Season Pass bol spustený až teraz, takže všetky predaje za Február sú čisto len kozmetické itemy, predaje season passu tam zarátané zatiaľ neboli.

Sledujte ma: