Konami ukončilo partnerstvo s UEFA

18 apríla, 2018 Lukáš Kanik

Znamená to koniec licencie UEFA a teda koniec Pro Evolution Soccer?

PES malo oproti FIFA jednu jedinú nevýhodu. Hoci malo vždy lepší gameplay, prepracovanejšiu hru, fyziku, či iné herné mechaniky, futbal od Konami vždy trpel na nedostatok licencií. Licencia UEFA bola kľúčom k úspechu a Konami si ju dokázalo udržať počas celej dekády, čo vychádzali hry Pro Evolution Soccer.

V roku 2018 však partnerstvo medzi UEFA a Konami končí. V oficiálnej tlačovej správe však okrem poďakovaní nie je nič, čo by nám odhalilo smerovanie Konami a hier PES po uplynutí licencie. Obe strany si ďakujú za dosavadnú spoluprácu a skvelé výsledky. Marketingový riaditeľ UEFA ďakuje Konami za to, ako využili futbalovú značku v jednej z najobľúbenejších športových hier.

Konami však na konci tlačovky spomenulo, že bude hľadať alternatívne cesty, ako by mohli obe strany spolupracovať, aj keď už oficiálne desať ročné partnerstvo vypršalo. Pravdepodobne to znamená, že hry PES nekončia, ale využitie značky bude značne obmedzené.

Prvá hra Pro Evolution Soccer vyšla už v roku 2001 a v tomto desaťročí zaznamenala množstvo úspechov. Dokopy vyšlo už osemnásť hier v sérii PES.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: