Lemnis Gate

Konečne vieme, ako sa vlastne bude hrať Lemnis Gate

18 septembra, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári vo videu vysvetlili princíp hry.

Lemnis Gate je extrémne ambiciózna hra, ktorá buď zlyhá hneď po vydaní, alebo vytvorí nový žáner na trhu. Táto kompetetívna multiplayerová hra totiž hráčov postaví pred úlohu tvoriť minulosť, prítomnosť aj budúcnosť v jednom zápase.

Ako funguje Lemnis Gate? 

V hre sa proti sebe postavia dvaja hráči, alebo dve dvojice hráčov. Každý hráč má 25 sekúnd na to, aby s jednou zo siedmych postáv vytvoril na mape nejakú akciu. Táto akcia sa uloží a bude sa opakovať každé kolo až do skončenia zápasu. Zápas je tvorený z piatich kôl takže na konci každého kola bude po mape pobehovať 5 postáv od každého hráča.

Záleží na hernom móde, ale hráči budú počas ťahov vykonávať akcie ako obsadenie bodov, ničenie vysielačov atď. O víťazovi rozhodne vyšší počet bodov po skončení posledného kola.

Minulosť, prítomnosť, budúcnosť

Keďže vaša akcia s hernou postavou sa opakuje až do konca zápasu, musíte ju vykonať tak aby ste zohľadnili to, čo sa už stalo, čo chcete vykonať aj to, čo sa ešte len stane.

Napríklad s prvou postavou pôjdete obsadiť jeden kontrolný bod a pri behu k druhému bodu vás zabije druhá postava protivníka. Vašou treťou postavou môžete druhú postavu protivníka zabiť skôr, než zabije vašu prvú postavu. Vaša prvá postava tak v treťom kole bude žiť a pomôže obsadiť druhý kontrolný bod.

Môžete myslieť do budúcnosti a s postavami nastražiť pasce tam, kde si myslíte, že postavy protivníka tadiaľ prejdú. Alebo preventívne vypáliť pár rakiet do priestoru a možno sa vám podarí zabiť postavu protivníka, ktorá je na rade až ďalšie kolo.

Keďže vás počas 25-sekundového ťahu môžu zabiť, ťah dokončíte vo forme ducha – už neovplyvňujete hru, ale vykonávate akcie. Ak sa vám náhodou v ďalšom ťahu podarí postavu zachrániť pred smrťou, tak postava vykoná akcie, ktoré ste naplánovali vo forme ducha.

Bojisko môžete po ťahoch skúmať dronom a plánovať tak ďalšie ťahy. Dronom si viete umiestniť značku na miesta, kde potrebujete spraviť akciu – napríklad zachrániť operátora pred smrťou v ďalšom ťahu.

Lepšie som to vysvetliť nevedel, je to dosť komplikovaný herný koncept a som zvedavý, ako to sa to v konečnom dôsledku bude hrať. Ešte viac sa dozviete v samotnom videu.

Lemnis Gate vychádza PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4 a Xbox One 28.9.2021. Hru nájdete aj v Game Passe.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.