Koniec Microsoft pointov

14 augusta, 2013 matoJ

Pomaly sa lúčime s nákupnou menou microsoftu – microsoft points.

Ešte začiatkom júla tohto roku bola otvorená Beta verzia Xbox Live, do ktorej ste sa mohli prihlásiť aj vy. Tí z vás, ktorí boli vybratí už pravdepodobne vedia čo sa testovalo. Okrem všeobecných úprav a vylepšení išlo o test fungovania systému Xbox Live bez jej virtuálnej meny – Microsoft Points.

Beta test bol zrejme úspešný, pretože v najbližšom update pre vaše konzoly Xbox 360 sa táto mena ruší. Nemusíte sa však báť o svoje cenné, či už kúpené alebo získané body. Ich hodnota bude premenená na jej ekvivalent skutočnej finančnej hodnoty v lokálnej mene, v našom prípade eurá.

Vaše všetky zakúpene Gift karty s Microsoft pointami budú akceptované až do odvolania v ich finančnej hodnote. Nové gift karty pre xbox budú vydávané koncom roku 2013. Informoval nás o tom hlavný produkt šéf  Marc Whitten prostredníctvom Xbox Wire Blogu. Presný dátum plánovaného updatu nám neprezradil, avšak jeho kolega z Xbox Live v jeho predošlom vyhlásení načrtol približný dátum – koniec roku 2013.

Pozn. Red.: Microsoft pravdepodobne zistil, ako sa s MS Bodmi kšeftuje po celom svete. Odteraz budú hráči presne vidieť, koľko si na účet dobíjajú peňazí, namiesto toho, aby si kupovali body za rôznu cenu u rôznych predajcov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články