Ktoré mobily a tablety bude podporovať Google Stadia?

Google Stadia Zariadenia

Google Stadia bude podporovať zatiaľ len mobily Google Pixel.

Nová služba, vďaka ktorej si cez internet zahráme akúkoľvek hru na akejkoľvek platforme, nebude podporovať pri spustení veľa zariadení. V skutočnosti, Google Stadia bude na začiatku podporovať len obmedzené množstvo zariadení s vyhradeným operačným systémom. Plán je streamovaciu službu dostať na čo najviac zariadení, vrátane notebookov, tabletov a mobilov, no to je skôr otázka budúcnosti.

Pri spustení Google Stadia si hry zahráte len na mobilných telefónoch Google Pixel 3, Pixel 3a, Pixel 3a XL a Pixel 3XL. Všetko sú to zariadenia spoločnosti Google a tak sa nečudujme, že podpora príde najskôr tam.

Čo sa týka tabletov, cez online stream si AAA hry zahráte najskôr na tabletoch s operačným systémom Chrome OS.

Spoločnosť Google zatiaľ potvrdila, že s Androidom a iOS budeme môcť zatiať len manažovať knižnicu hier a vykonávať nákupy. Kedy príde oficiálna podpora samotnej streamovacej služby Stadia na Android a iOS sme sa z oficiálneho FAQ nedozvedeli. Mohlo by to byť už budúci rok, samozrejme očakávame, že Stadia pôjde bez problémov v prehliadači Chrome na počítačoch a laptopoch už pri spustení na jeseň.

Služba bude spustená už o pár mesiacov, v Novembri by mali fungovať už aj multiplayerové tituly. Detaily o Google Stadia si môžete pozrieť tu.

Google Stadia je nová streamovacia služba pre všetkých

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site