Kúpiť konzolu teraz, alebo počkať?

3 marca, 2013 Marek Jaroš

Mnohí s vás si položili túto otázku a my sa vám pokúsime odpovedať!

Mnohí s vás už rozmýšľali nad kúpou hernej konzoly. Ale kúpiť ju teraz, alebo počkať a kúpiť až next-gen konzolu? Táto otázka má veľa odpovedí a my sa vám preto pokúsime dať aspoň jednu.

Asi každého, kto si v dnešnej dobe ide niečo kúpiť, zaujíma cena. Samozrejme, ani konzoly nie sú výnimkou. Dnes už dosluhujúce konzoly PS3 a XBOX360 kúpite s cenou okolo 150-300 eur. Treba počítať aj s nákladmi na nákup hier, prípadne príslušenstva ku konzolám. Ale aj keď si kúpite konzolu + 2. ovládače + 3 hry, cena bude okolo 250-400 eur, čo je stále menej ako samotná next-gen konzola.

Lenže pri next-gen konzolách máte istotu, že sa budú vyrábať nové hry minimálne 5 rokov, čo pri PS3/XBOX360 nemáte, pretože sa herné štúdia budú zameriavať viacej na next-gen konzoly. Jeden zásadný problém je ten, že sa môže stať, že prvé mesiace nebudete mať čo na nových konzolách hrať, pretože trh zaplavia veľmi nepodarené kúsky. Ale tento fakt sa snaží Sony eliminovať vydaním svojich vlastných exkluzivít. Ale pri kúpe PS3 alebo XBOXu 360 máte možnosť vyberať so stoviek herných titulov a ešte zopár hier pribudne, čiže by sa vám nemalo stať, že nebudete mať čo hrať.

Ďalšia vec ktorá zaváži je kvalita hier. Dosluhujúca generácia už nevládze s dychom a ohlásenie PS4 bolo viac menej nutné. Aj keď podla papierov nevyzerá PS4 žeby mala ponúknuť niečo extra oproti počítačom v dnešnej dobe, kompenzuje si to nesmierne rýchlou pamäťou. Hry by mali byť Full HD a mali by podporovať 60 fps. Samozrejme, ani PS3 a XBOX360 ešte nie sú s kvalitou hier na tom zle, ale už to nie je ono. Preto, ak chcete hrať už dnes, kúpte si PS3 alebo XBOX 360. Ale ak ste ochotný ešte počkať a potom si vychutnávať perfektnú grafiku, tak voľba je jasná.

Záver

Kúpa konzoly je dnes už vecou vkusu a peňazí. Ak chcete ušetriť a mať možnosť si vyberať zo stoviek herných titulov, voľba je jasná – PS3 alebo XBOX 360. Ale ak máte v prasiatku našetrené trocha viacej a chcete mať o kvalitný herný zážitok na pár rokov dopredu postarané, kúpte si next-gen konzolu. Ich vydanie je naplánované na koniec tohto roka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kiLEYegpOP8[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články