Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Launch Diablo IV do early-access bol hladký, problémy ale hlásili PlayStation hráči

Nejako im nefungovala licencia.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Diablo IV valid license error

Blizzard včera spustil Diablo 4 pre tých, ktorí si zakúpili deluxe alebo ultimátnu verziu hry. Pre týchto hráčov sa totiž brány Sanctuary otvárajú o 4 dni skôr pred oficiálnym vydaním, ktoré je už 6.6.2023.

Servery sa spustili 2.6.2023 o 01:00 ráno nášho času. Hráči po celom svete sa do hry začínali logovať, pričom drvivá väčšina z nich nezaznamenala žiadny problém. Samozrejme museli čakať v krátkych radoch na servery, ktoré zväčša trvali len niekoľko minút. Až na PlayStation hráčov.

V PS verzii hry totiž niektorí narazili na niekoľko-hodinové čakacie rady. A keď sa konečne dostali k nalogovaniu do hry, vyhodilo ich z menu s error hláškou "platná licencia sa nenašla." Hra akoby zabudla, že hráči ju majú zakúpenú na svojich PlayStation účtoch.

Diablo IV Family Photo

Diablo IV dostal príbehový launch trailer

Niektorým sa to podarilo vyriešiť tak, že si k hre zakúpili aj nejaké DLC, napríklad mikrotransakcie za 2 doláre. Vtedy už hra licenciu registrovala správne. Takýchto prípadov sa doteraz na Reddite nazbierali stovky. Blizzard to tiež stihol okomentovať a situáciu s licenciami riešiť, alebo už stihol aj vyriešiť.

Celkovo však ide o skutočne hladké vydanie hry, ktoré však ešte preverí dnešok a sobota. Práve tieto dni sa do Diablo IV nahrnú milióny hráčov. Ostré vydanie a teda plná záťaž serverov Blizzard čaká už v Utorok.

Diablo IV si môžete kúpiť na XGames.sk.

Diablo IV Beta Gameplay Trailer

Diablo IV je ďalšia veľká pecka, dokazujú recenzie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry