GTA 6, GTA VI

Leaker odhalil niekoľko detailov o GTA 6, Rockstar sa s vydaním neponáhľa

28 júna, 2021 Lukáš Kanik

Nové detaily o GTA 6, berte s rezervou.

Pravidelne vás informujeme o informáciách o hre GTA 6, ktorá má prísť na trh už v najbližších rokoch. Naše rozsiahle články nájdete na tomto odkaze, všetko však treba brať s rezervou. Väčšinou sú na informáciami anonymné posty na Reddite a 4Chan.

Tento krát leakoval Tom Henderson, insider známy najmä pre overené leaky Battlefield, či Call of Duty. Vo videu sa podelil o niekoľko informácií o GTA 6, aj keď väčšinou ide len o domnienky, názory, s ktorými sa môžeme len stotožniť.


Podľa Hendersona sa hra bude odohrávať v súčasnosti, dôvodom je GTA Online. Súčasné zasadenie hry dovoľuje autorom do hry pridať akékoľvek DLC rovnako ako v GTA Online.

Mapa v hre bude Vice City, ale mala by byť menšia. Rockstar však plánuje mapu rozširovať novými DLC a bude ju meniť – podobne ako sa mení mapa vo Fortnite, každú novú sezónu. Mapa v GTA 6 Online by sa mohla rozširovať a meniť niekoľko rokov.

Prečítaj si aj:
Gigantický únik informácií o GTA 6 aj dátum vydania!

Hra je vraj ešte v skorej fáze vývoja. Hra by podľa Hendersona mala vyjsť až v roku 2024 alebo 2025 a to z troch dôvodov. Prvým je, že Rockstaru záleží na zamestnancoch a chce sa úplne vyhnúť crunchu. Druhým dôvodom je, že hra vyjde len na PC a nové konzoly, tých je však na trhu stále málo. Rockstar chce počkať, až ich bude na trhu oveľa viac, aby z predajov vyťažil maximum. Tretím dôvodom je, že GTA 5 im stále zarába stovky miliónov ročne, takže sa nemusia nikde ponáhľať.

Ďalšie detaily prišli ohľadom protagonistov, v hre bude znovu niekoľko hrateľných postáv. Jednou z nich bude žena. Táto ženská postava bude mozgom v príbehu, bude zameraná na hackovanie a technické veci. V hre bude aj kryptomena.

Viac detailov o GTA 6 nájdete tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články