Abandoned PS5 game screenshot 3

Leaker prezradil pravdu o Abandoned, hra vraj nikdy nevyjde

17 mája, 2022 Lukáš Kanik

Autori sa navyše stále tvária, že je to nový Silent Hill.

Abandoned je jeden zo scam projektov, ktoré pred rokmi promovalo aj samotné SONY. Práve pre to si štúdio Blue Box získalo pozornosť fanúšikov hororu. Šéf projektu, Hasan Kahraman sa navyše roky tváril, že v skutočnosti to je nový Silent Hill a časť Tweetov naznačovala aj účasť Hidea Kojimu.

Minulý rok vydali krátky trailer na PS5, na ktorý ľudia čakali mesiace. Po tom sa vývojári odmlčali a o hre toho stále veľa nevieme.

Leaker VGnewsinsider poskytol niekoľko informácií o Abandoned, ktoré sú viac než znepokojivé. Svoje tvrdenia podložil aj niekoľkými screenshotmi, ktoré majú pochádzať z Abandoned.

Dôvod, prečo Abandoned nikdy nevyjde je ten, že autori neustále menia koncept hry a dokonca aj názov. Najskôr sa hra volala Scars of Survival, potom Zero Cell, potom Abandoned. Príbeh sa mal točiť o kulte vampírov, potom zase o nebezpečnej AI. Z hry prakticky existuje len prológ, ktorý slúži na prilákanie investorov.

Podľa Leakera, Hasan počas celej doby klamal a zavádzal ľudí, cielene ich namotával na značku Silent Hill, čo dokazuje aj jeden zo screenshotov. Vývojári si do hry mali pridať logo Silent Hill 5.

Či Abandoned vôbec niekedy vyjde je teraz otázne. Všetky staršie informácie aj spomínaný trailer nájdete na tejto stránke.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.