Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

GTA 6 Screenshot 5

Leaker žiada výkupné, inak zverejní celý zdrojový kód GTA 5 a GTA 6

Situácia sa však značne komplikuje.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Všetko začalo včera, 18.9.2022, kedy na fóra GTAForums leaker s nickom Teapotuberhacker zverejnil linky na 90 videí z GTA VI. Medzitým sa udialo toľko vecí, že by to nestačilo ani na desať článkov, tak vám len v rýchlosti zhrnieme posledné udalosti.

Po leaku videí z hry GTA 6 potvrdilo niekoľko zdrojov pravosť tohto leaku. Medzi nimi aj známy novinár Jason Schreier, ktorý si to preveril priamo u svojich zdrojov v Rockstar Games. Leaker Teapot na GTAForums napísal, že dostáva na telegram extrémne množstvo správ. Aby však potvrdil pravosť leaku, zverejnil aj časť zdrojového kódu GTA 6. Odkázal pri tom na IT oddelenie v Rockstar Games, ktoré únik dát môže potvrdiť zo svojich logov.

Leaker Teapot má toho ešte viac, žiada výkupné

Na sociálnej sieti Telegram napísal, že má zdrojový kód GTA 5 a GTA 6 a tiež kompletné dokumenty ku hre GTA 6 (jednu stranu už zverejnil). Hovorí sa, že má aj dokumenty k hre Bully 2, na ktorej Rockstar údajne pracuje, toto tvrdenie zatiaľ nebolo podložené.

Teapot vyzval Rockstar Games a Take-Two Interactive, aby ho kontaktovali s ponukou. Žiada výkupné, inak zverejní ďalšie veci. Naopak, zdrojový kód k hre GTA V plánuje predať, žiadal pritom sumu, ktorá bude mať minimálne 5 cifier. Rovnako plánuje predať vývojárske dokumenty k hre GTA 6, avšak zdrojový kód hry zatiaľ nie je na predaj.

Niekto kúpil zdrojový kód GTA V za Bitcoiny, ale nie od leakera

V noci sa našiel niekto, kto bol ochotný zaplatiť za zdrojový kód GTA V. Transakcia v Bitcoinoch mala hodnotu 100-tisíc dolárov avšak leaker neskôr napísal, že to nebolo na jeho adresu. Niekto sa teda vydával za Teapotuberhackera a obabral nejakého chudáka, ktorý bol ochotný zaplatiť takú veľkú sumu. Ani toto však nebolo úplne potvrdené, pretože nikto nevie potvrdiť pravého majiteľa Bitcoinovej adresy.

Hackera vraj hackli

Medzitým Twitter účet TheGTABase tvrdí, že hackera Teapot hackli. Hackeri vraj zistili skutočné meno hackera, jeho adresu a zmocnili sa aj jeho emailovej adresy, cez ktorú má komunikovať s Take-Two a Rockstarom.

Na nejaký čas bol jeho Telegramový účet zablokovaný, čo vyzeralo, akoby chcel po sebe zahladiť stopy. O niekoľko hodín neskôr však Telegram Teapota zase fungoval. Údajná adresa a meno Teapota však môže fungovať len ako falošná zásterka.

Take-Two dalo zmazať obsah z GTAForums a postupne maže aj videá

Pôvodné vlákno na GTAForums, na ktoré Teapot zavesil videá z GTA 6, je preč. Stránka zmazala okrem toho aj vlákno, na ktorom hráči skladali mapu Vice City zo zverejnených záberov. Moderátori oznámili, že tak konajú na žiadosť Take-Two a nebudú povoľovať žiadny obsah z uniknutých zdrojov.

Odpoveď od Rockstar Games - na tú stále čakáme

Zamestnanci ako aj herná obec stále čaká na oficiálne vyjadrenie spoločnosti Rockstar Games alebo vydavateľa Take-Two Interactive. Mnoho odborníkov v hernom priemysle očakáva, že vývoj hry GTA 6 to pribrzdí. Najmä z toho dôvodu, že firma bude musieť najskôr spraviť analýzu úniku dát, zabaviť počítače na skúmanie, uzavrieť zdieľanú sieť a obmedziť prácu z domu.

Proces skúmania úniku dát, či zavedenie nových opatrení, môžu trvať mesiace. Tiež sa očakáva, že akcie spoločnosti Take-Two Interactive mierne poklesnú.

GTA 6 Screenshot 15

Prvé screenshoty z GTA 6 - Vyzerá to na next-gen titul?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený