Left Alive je ďalší debakel v zozname katastrofálnych hier

6 marca, 2019 Lukáš Kanik

Square Enix pre istotu nedalo hru recenzovať pred vydaním.

Akčná strieľačka Left Alive nápadne pripomína Metal Gear Solid, dokonca sa na vývoji podieľal aj samotný Yoji Shinkawa, dizajnér spomínanej hry. Hráči sa tak mohli tešiť na trochu nostalgie, respektíve spirituálneho nástupcu MGS série, no pár dní pred vydaním to začalo cítiť veľkým prúserom.

Hra Left Alive vyšla v Japonsku už 28.2.2019, dodnes však na Metactiric nie je priemer z recenzií, keďže oficiálne tam je len jedna recenzia. Vydavateľ Square Enix hru neposlal novinárom na recenzovanie pred vydaním a čo je horšie, zablokoval streamovanie hry na Twitchi. Hoci prví hráči mali možnosť streamovať pár dní, streamovanie bolo neskôr zablokované, a to ešte pred vydaním v západných štátoch. Left Alive totiž u nás vychádza až dnes, 5.3.2019.

Čo je ešte horšie, týždeň po vydaní v Japonsku je hra už zľavnená o 50%. Z pôvodnej ceny 8964 yenov (80 dolárov) cena klesla na 4442 yenov (40 dolárov). Hodnotena na japonskom Amazone sa pohybujú v priemere okolo 1.5/5 čo je prakticky 30%.

Podľa všetkého sa zdá, že blokovaním streamovania hry sa vydavateľ Square Enix snaží zmierniť škody a hru predať aspoň na západe. Bohužiaľ, nie všetko na internete sa dá skryť a všetko nasvedčuje tomu, že Left Alive je len ďalší nepodarok, ktorý si skvelý výtvarník Yoji Shinkawa určite nenapíše do životopisu.

Sledujte ma: