Bioware Hudson and Darrah

Lídri vývoja Mass Effect a Dragon Age opustili Bioware

5 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Ako dopadnú nové hry bez známych producentov?

Len pár týždňov po oznámení novej hry Mass Effect, sme sa dozvedeli smutnú správu. Z Bioware totiž odchádza Casey Hudson, stvoriteľ série Mass Effect, pod ktorým vznikla jedna z najznámejších trilógií v hernom priemysle. Hudson mal byť lídrom vývoja aj novej hry Mass Effect, ktorá bola oznámená spolu s remasterom pôvodnej trilógie.

Hudson na svojom blogu oznámil, že v roku 2020 prehodnotil svoje priority a preto chce skúsiť niečo nové. Vraj sa stále cíti kreatívne ale chce svoju kreativitu investovať do viac osobných projektov. Naznačuje tým, že založí menšie štúdio, kde bude mať nad vývojom plnú kontrolu. V Bioware bol takmer 20 rokov, v roku 2014 štúdio už raz opustil, následne sa v roku 2017 vrátil.

Rovnako z Bioware odchádza ďalší vysoko postavený manažér – Mark Darrah. Exekutívny producent novej hry Dragon Age odchádza v strede jej vývoja a tak aj táto udalosť sa môže odraziť na kvalite hry. Okrem Dragon Age mal však pod palcom aj Anthem, ako exekutívny producent, projekt však zlyhal v očiach hráčov, aj v očiach manažmentu EA. Darrah pracoval v Bioware od roku 1997

Ako je na tom Mass Effect sa dozviete tu a o budúcnosti hry Anthem si môžete prečítať tu.

Anthem 2.0 a jeho Javelin, Skill Tree a Artifakty zverejnené

Sledujte ma: