Little Nightmares 2

Little Nightmares 2 dostalo nový trailer, demo dostupné na stiahnutie

13 januára, 2021 Marek Jaroš

Pokračovanie skvelej hororovej plošinovky sa predvádza v novom traileri.

Little Nightmares bolo rozhodne jedným z prekvapení roka 2017. Nenápadná hororová plošinovka ponúkla skvelú hrateľnosť, hudbu aj atmosféru. Zaslúžene si teda z našej recenzie odniesla skvelých 8.5 boda z 10.

Pokračovanie v podobe Little Nightmares 2 je však už za rohom. Už 11. Februára hra vyjde na PC, Playstation 4, XBOX One a Nintendo Switch. Hru si budete môcť zahrať aj na Playstation 5 a Xbox Series S|X, no zatiaľ len v spätnej kompatibilite. Na tieto konzoly vyjde plnohodnotná verzia až neskôr v priebehu roka. Dobrou správou však je, že next-gen upgrade bude zdarma.

V hre sa opäť objaví aj hlavná postava prvého dielu, Six. Tá však nebude hlavným protagonistom. V Little Nightmares 2 si zahráme za postavu menom Mono. Six ju len bude sprevádzať na ceste príbehom cez mesto Pale City. A hoci hra ponúkne dve postavy, žiaden lokálny co-op sa nekoná. Namiesto toho s vami bude spolupracovať AI v hre.

Demo dostupné na všetkých platformách

Majitelia počítačov sa demo verzie dočkali ešte pred Vianocami. Konzoloví hráči si museli viac ako mesiac počkať. No dnes sa dočkali. Demo je už dostupné ako na Playstation 4, tak aj na XBOX One. A niekedy v týchto chvíľach by malo byť dostupné aj pre majiteľov Nintendo Switch.

Marek Jaroš