Logitech PRO Gaming Headset – Recenzia

Logitech Pro Gaming Headset

Herný headset pre náročných za prijateľnú cenu.

Spolu so skvelou mechanickou RGB klávesnicou Logitech PRO Gaming Keyboard (recenzia) sa nám do redakcie dostalo ďalšie zariadenie z novej rady Pro. Znovu ide o perifériu, ktorá je ako stvorená pre profesionálnych hráčov a e-sporty. Ale na rozdiel od klávesnice, nové herné slúchadlá Logitech PRO Gaming Headset majú aj prijateľnú cenovku, ktorá by mohla potešiť nie len náročných užívateľov, ale aj nadšencov, ktorí chcú značkové herné slúchadlá.

Logitech má momentálne v ponuke tri dizajnové variácie svojich herných slúchadiel. Logitech PRO Gaming Headset má identický dizajn, ako slúchadlá G233 Prodigy alebo G433 slúchadlá so 7.1 priestorovým zvukom. Rozdiel je len v použitom materiáli na povrchu slúchadiel. V prípade PRO verzie ide o kombináciu zdrsneného povrchu na čelenke, ktorý je odolný proti škrabancom a jemného matného povrchu na vonkajšej strane slúchadiel. Ten je na škraby náchylnejší už o trochu viac, na druhej strane pôsobí luxusným dojmom. Neviem si predstaviť, že by Logitech použil zdrsnený povrch aj na týchto miestach, pôsobili by lacno. V kombinácii s koženými náušnikmi vyzerajú proste fantasticky. Navyše, kožené náušniky mi vyhovujú hlavne z toho dôvodu, že redukujú okolité hluky lepšie, ako textilné.

Všetko krásne do seba zapadá, nie je vidieť žiadne nedostatky v dizajne. Nylonová čelenka na vrchu slúchadiel lícuje aj pri ohýbaní a nedostatky som nenašiel ani pri nasúvaní náhradných, textilných náušníkov, ktoré tiež nájdete v balení. Dokonca to vyzerá, akoby boli na konštrukcii našité napevno.

Na konštrukcii nenájdeme žiadne hardvérové tlačidlo, na spodnej strane je 3,5mm jack na kábel a na prednej ľavej strane ďalší 3,5mm jack na mikrofón. Ten je znovu odnímateľný, oproti ostatným modelom je však obalený hrubou vrsvou tlmiacej peny, ktorá zabráni pukaniu, aj šumu. Hlas teda znie oveľa lepšie, ako na ostatných modeloch bez tejto peny. Frekvencia mikrofónu sa pohybuje od 100Hz do 10 KHz a ide o kardioidný mikrofón, takže zachytáva zvuk zo všetkých strán. Nemusíte ho mať namierený priamo k ústam.

Jediné hardvérové ovládanie na týchto slúchadlách nájdeme priamo na kábli. Na malom ovládači je možné regulovať hlasitosť a zapnúť/vypnúť mikrofón, čo indikuje červená farba na ovládači. Kábel je pottiahnutý textilom, takže sa nikde nezachytáva a dva metre vám budú stačiť na zapojenie kdekoľvek. Kábel sa pripája dvomi konektormi pre vstup a výstup, v prípade aj budete hrávať na PC. V balení je aj redukcia, ktorá slúži na zapojenie slúchadiel do konzol Xbox One a PlayStation 4. A napokon, nič vám nebráni si s nimi užiť aj počúvanie hudby z mobilu.

Stereo zvuk s emuláciou Windows Sonic alebo Dolby Atmos nikdy nenahradí poctivé 7.1

Zvuk je skutočne výborný. Ako inak, vyskúšal som zvukovo náročné tituly, ako Battlefield V, PUBG, Anthem ale aj počúvanie hudby s najvyššou kvalitou na Spotify. Neodymové magnety s frekvenciou 20 HZ až 20 KHz zvládli reprodukovať zvuk aj na najvyššej hlasitosti, ktorú som dodatočne dostavoval ešte vo Windowse. Mám ale jednu drobnú výhradu a to k reprodukcii priestorového zvuku. Ide o stereo slúchadlá, ktoré emulujú priestorový zvuk vďaka Windows Sonic a Dolby Atmos technológii. Avšak ani to u mňa nevyvolá tak kvalitný priestorový pocit, ako slúchadlá s technológiou 7.1, na ktorých priestorový zvuk netreba emulovať. Nuž…sila zvyku.

Celkovo mi na slúchadlách nechýba nič. Elegantný dizajn, jednoduché používanie bez akohokoľvek nastavovania a kompatibilita so všetkými zariadeniami sú u Logitechu už samozrejmosť. Vďaka extrémne ľahkej konštrukcii (len 259g) veľmi rýchlo zabudnete, že ich máte na hlave, nosia sa veľmi pohodlne. Po zvukovej stránke je Logitech PRO Gaming Headset vyšší štandard za výbornú cenu, pod 100 eur. Kto však túži po pravom 7.1 zvuku, mal by siahnuť radšej po headsete Logitech G433 7.1 Surround Sound. Stojí len o pár eur viac.

Logitech PRO Gaming Headset
  • Zvuk
  • Dizajn
  • Spracovanie
4.5
Sending
Hodnotenie užívateľov
2.5 (2 votes)

Logitech PRO Gaming Keyboard – Recenzia mechanickej klávesnice
Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site