Logitech už oficiálne predstavil dva volanty – G29 a G920

11 júna, 2015 Lukáš Kanik

Najmodernejšie volanty na trhu pre konzoly Xbox One a PlayStation 4 sa dočkajú aj riadiacej páky.

Uniknuté info o tom, že Logitech chystá nový volant G29 pre PlayStation 4 (a tiež 3) sme vám priniesli už pred dvoma dňami. Dnes to máme oficiálne s tlačovými materiálmi aj všetkými detailmi, ktoré by vás mali zaujímať. Už na prvý pohľad totiž ide o tak kvalitné volanty, ako svojho času revolučný G25.

Oba nové herné volanty a bonus k tomu si samostatne predstavíme v troch sekciách článku, aby ste to mali pekne prehľadne. Medzi stránkami článku si môžete prepínať v hornej ponuke. Text pochádza priamo z tlačovej správy, ktorú nám zaslal lokálny distribútor.

Niektoré vlastnosti kopírujú konštrukciu starších volantov G25 a G27, teda oceľová konštrukcia, ručne šitá koža, tri oceľové pedále s nelineárnou tlakovou odozvou alebo dva motory pre silný force feedback. Oba volanty vrátane prevodovky majú aj podporu PC a konečne aj softvérovej podpory Logitech Gaming Software!

[nextpage title=“Logitech G29 Driving Force“]

Ako prvý dnes predstavili Logitech G29 Driving Force, pretekársky volant so spätnou väzbou licencovaný pre herné konzoly PlayStation 4 a PlayStation 3. Pre volant Logitech G29 Driving Force je charakteristická odozva s dvoma motormi, prevodovka so skrutkovitým mechanizmom potlačujúcim vôľu riadenia, ručne obšívaný a kožou obalený poťah volantu a pedále plynu, brzdy a spojky vyrobené z nerezovej ocele.

Spätná väzba – Force Feedback

Volant Logitech G29 Driving Force vďaka spätnej väzbe, ktorú zabezpečujú dva motory, verne simuluje pocity pri presune ťažiska vášho auta, reálne podmienky na trati alebo opotrebenie pneumatík, takže môžete vycítiť pretáčanie alebo nedotáčavosť vozidla, stratu záberu kolies a mnohé ďalšie aspekty. Využitie skrutkovitého mechanizmu radenia rýchlostí, ktorý je vytvorený podľa mechanizmov používaných v prevodovkách skutočných áut, vám poskytne výnimočne hladké, tiché a precízne radenie.

Konštrukcia a pedále

Volant Logitech G29 Driving Force je vytvorený tak, aby vydržal dlho – v hriadeli má pevné oceľové ložiská a páčky radenia aj pedále sú vyrobené z nerezovej ocele. Poťah z vysoko kvalitnej ručne prešívanej kože dáva volantu Logitech G29 Driving Force realistický feeling. Bezproblémový prístup k herným ovládačom zaisťuje takzvaný D-Pad, tlačidlá pre konzolu a páčky poloautomatického radenia, ktoré sú prakticky umiestnené na volante Logitech G29 Driving Force. LED kontrolky vám povedia, kedy presne preradiť, aby ste využili maximálnu akceleráciu a nemuseli pritom spustiť oči z trate. Nastavenia svojich vodičských preferencií si môžete jemne vyladiť pomocou kolieska s 24 polohami a tlačidiel plus/mínus.

Pretekársky volant Logitech G29 Driving Force sa dodáva so samostatnou podlahovou jednotkou s pedálmi, aby ste mohli pohodlne brzdiť, akcelerovať a opätovne pridávať rovnako, ako v skutočnom aute. Odozva brzdového pedálu je nelineárna, čím napodobňuje činnosť brzdových systémov citlivých na tlak zošliapnutia, vďaka čomu máte citlivejšiu odozvu a je presnejší pri brzdení. Navyše má volant G29 samostatnú spojku, aby sa hráči, ktorí si chcú vyskúšať svoje schopnosti, mohli plne vnoriť do možností skutočného pretekania.

Očakáva sa, že volant Logitech G29 Driving Force bude k dispozícii v júli 2015 za odporúčanú maloobchodnú cenu 399,99 €/10990kč.

Rozmery:

Volant:(D x Š x H): 270 mm x 278 mm x 260 mm; Hmotnosť: 2,25 kg
Pedále : (D x Š x H): 167 mm x 311 mm x 428,5 mm; Hmotnosť: 3,1 kg

[nextpage title=“Logitech G920 Driving Force“]

Druhým predstaveným volantom je Logitech G920 Driving Force. Je to prvý pretekársky volant so spätnou odozvou určený pre Xbox One i pre PC, bude dostupný na jeseň tohto roku. Volant je tiež kompatibilný s doplnkom Driving Force Shifter, čo je šesťstupňová manuálna radiaca páka so spiatočkou po zatlačení, ktorú je možné kúpiť samostatne.

Je to skvelá správa pre všetkých priaznivcov závodných hier na Xbox One, ktorí v minulosti používali volanty značky Logitech a žiadali ich aj pre tento systém,“ povedal James Hunter, riaditeľ obchodu a stratégie divízie Xbox Accessories. „Až bude tento rok na jeseň uvedený titul Forza Motorsport 6, nadšenci do pretekania budú mať príležitosť plne sa ponoriť do hry vďaka pretekárskemu volantu Logitech G920 Driving Force.

 

Konštrukcia aj Force Feedback je identická s volantom G29, takže pre info zamierte na kartu predchádzajúceho volantu. Mení sa tak trochu jeho dizajn, tlačítka sú na volante usporiadané tak, aby pokryli potreby Xbox One hráčov. Všimnúť si môžete, že na volante G920 chýba indikátor radenia, ktorý nájdeme okrem G29 aj na staršom G27.

Očakáva sa, že závodný volant Logitech G920 Driving Force bude k dispozícii začiatkom októbra 2015 za doporučenú maloobchodnú cenu 399,99 €, čím má G29 navrch. Začína sa totiž predávať skôr, na druhej strane v Októbri očakávame spustenie Forza Motorsport 6, takže volant zahájením predaja v rovnaký čas využije vlnu záujmu.

Rozmery:

Volant (D x Š x H): 270 mm x 278 mm x 260 mm; Hmotnosť: 2,25kg
Pedál (D x Š x H): 167 mm x 311 mm x 428,5 mm; Hmotnosť: 3,1kg

[nextpage title=“Logitech Driving Force Shifter“]

Posledným malým bonusom od nás je predstavenie samostatnej riadiacej páky Logitech Driving Force ShifterRiadiaca páka bola vyvinutá pre oba nové závodné volanty – G29 aj G920 a bude fungovať rovnako na PC aj na PS4, či Xbox One.

Hriadeľ radenia je znovu z ocele a samotná páka je potiahnutá ručne šitou kožou. Kvalitu prevedenia týchto komponentov môžem deklarovať svojim volantom, na ktorom nevidím ani po piatich rokoch žiadne známky opotrebenia, ani na riadiacej páke, ani na volante.

Driving Force Shifter ponúka 6-stupňov radenia + spiatočku po zatlačení páky dovnútra. Oproti starším volantom sa kompletne prerobil dizajn, kedysi veľké zariadenie s množstvom tlačidiel dnes už bude mať len práve riadiacu páku.

Doporučená cena tohto doplnku je na stránkach Logitechu 59,99€ alebo 1659 CZK

Logitech DRIVING FORCE SHIFTER 01 Logitech DRIVING FORCE SHIFTER 02

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.