Lords of the Fallen 2

Lords of the Fallen 2 bude plnohodnotná AAA hra, prvý diel predal cez 3 milióny kusov

13 januára, 2021 Marek Jaroš

CI Games sa chváli predajmi, no zároveň načrtlo osud série Lords of the Fallen.

Vyzerá to tak, že osud hry Lords of the Fallen 2 sa dostal do správnych koľají. Hoci pokračovanie hry z roku 2014 bolo ohlásené už dávnejšie, rok 2020 jej celkom neprial. Vydavateľ, CI Games, menil vývojársky tím. Teraz pracuje na hre štúdio Hexworks, ktoré je zložené s veteránov herného priemyslu. Toto štúdio má aktuálne dve základne. Jednu v Barcelone a druhú v Bukurešti.

A hoci pôvodné plány hovorili o tom, že pôjde iba o AA hru, dnes je všetko inak. CEO CI Games, Marek Tymiński, hovorí, že ich snahou je ponúknuť plnohodnotnú AAA hru a položiť základy úspešnej série. S titulom Lords of the Fallen 2 chcú osloviť predovšetkým hráčov podobných hier, akými sú Dark Souls.

“Lords of the Fallen 2 je našim najväčším projektom v histórií CI Games. Prvý titul bol plnohodnotnou hrou za plnú sumu (60 eur) a v prípade pokračovanie pristupujeme k hre s ešte väčšími ambíciami. Sequel má posunúť značku viac do vôd dark fantasy a ponúknuť prepracovaný a náročný súbojový systém, “ dodáva Tymiński.

Hra aktuálne nemá dátum vydania, no zrejme to tak skoro nebude, keďže je vyvíjaná na PC, Playstation 5 a Xbox Series S|X.

Prvá hra hráčov zaujala

Prvý diel u fanúšikov celkom zabodoval. Predaje hry sa za viac ako 6 rokov pôsobenia na trhu dokázali prehupnúť cez 3 milióny predaných kusov. To je pre malého poľského vydavateľa, ktorý má len 80 herných vývojárov, skvelé číslo. Aj preto sa dá pochopiť ich snaha o vytvorenie druhej, stabilne vychádzajúcej hernej série. Ich prvou takouto stabilnou sériou je Sniper Ghost Warrior.

Prvý diel Lords of the Fallen recenzoval ešte nás bývalý kolega Michal. Hre udelil slušných 7/10, no dodáva, že “hra nedokázala vystúpiť z tieňa série Dark Souls.” Takže ak chcú vývojári zaujať hráčov tejto hry, budú musieť poriadne zdvihnúť latku.

Lords of the Fallen – Recenzia

Marek Jaroš