Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Lost Ark aj po týždni najhranejší na Steame, EU hráči už viac serverov nedostanú

Stredná Európa je na plnej kapacite.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Lost Ark servers steam

Ak ste si chceli zahrať Lost Ark kedykoľvek od vydania, čakali na vás niekoľko hodinové rady na servery. Ako sa spomína v rozsiahlom poste na Reddite, jediná možnosť, ako si poobede zahrať, je do obeda sa prihlásiť do čakacej rady. Ak sa do rady prihlásite poobede, zahráte si až niekedy večer, po pár hodinách.

Európania si Lost Ark nemôžu poriadne zahrať ani po desiatich dňoch od vydania. Servery prevádzkuje Amazon, ktorý ponúka prakticky neobmedzené možnosti v celom svete. Bohužiaľ, EU Central sa už ďalších serverov nedočká.

EU Central už žiadne servery nedostane, migrácia nie je možná

V novom blogu štúdio Smilegate vysvetľuje, čo sa bude diať. Podľa ich slov, EU Central je momentálne na plnej kapacite a nemajú možnosť zvýšiť počet hráčov na server v EU Central. Už ani pridanie nových serverov nie je možné pre komplexnosť systémov, ktoré musia spolupracovať. EU Central už pár nových serverov dostalo.

Smilegate kvôli tomu rozšírilo kapacitu EU West. Práve tam pridali nové servery. Problém však je, že postavu nie je možné migrovať a tak je EU West vhodný len pre nových hráčov, alebo pre tých, ktorí sú ochotní obetovať doterajší progres.

Migrácia postáv naprieč servermi momentálne v Lost Ark neexistuje. Službu len teraz spustili v Kórei a deje sa to len na týždennej báze. Problém však je, že táto funkcia nefunguje na západnej verzii Lost Ark.

Vývojári však sľubujú, že zapracujú aspoň na matchmakingu. Kvôli nemu nie je možné dohrať niektoré questy, ktoré vyžadujú kooperáciu mnohých hráčov. Dočasný fix na matchmaking by mal byť už nasadený.

Počet hráčov vôbec neklesá, práve naopak

Býva zvykom, že po vydaní MMO počet hráčov rýchlo začne klesať. To však nie je prípad Lost Ark. Počas prvého víkendu sa totiž do hry dostalo okolo 1,5 milióna hráčov, no ďalších 250-tisíc čakalo v rade na servery.

Lost Ark má v bežný deň 1,1 milióna aktívnych hráčov naraz, v noci to je okolo 500-tisíc. Na serveroch počas peaku čaká ďalších 100-150 tisíc hráčov. Momentálne je to najhranejšia hra na Steame, pred CS:GO aj DOTA 2.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články