Death Stranding

Low Roar ani nevedelo, že Sony použije ich hudbu do Death Stranding

7 januára, 2020 Marek Jaroš

Americko-islandské zoskúpenie nabralo po Death Stranding na popularite.

O tom, že Kojima je skvelý vývojár a dizajnér hier sme sa už neraz presvedčili. Mnoho hráčov má úžasne spomienky na sériu Metal Gear Solid, či len nedávno vydaný Death Stranding.

Avšak už menej hráčov tuší, že Kojima sa vyzná aj vo filmovom, či hudobnom priemysle. Svoje majstrovstvo potvrdil aj pri poslednej svojej hre, kde skvele zrežírované cut-scény doprevádzala ešte lepšia hudba.

Jednou z kapiel, ktoré sme v hre mohli počuť je Low Roar. Frontman skupiny, Ryan Karazija, nedávno priznal, že spočiatku ani len nevedeli, na čo Sony ich hudbu vlastne potrebuje. “Sony nás kontaktovalo nič nehovoriacim mailom, v ktorom nám ponúkali peniaze za to, že použijú našu skladbu I’ll Keep Coming. Nechceli nám ani len povedať, na čo ho vlastne  použíjú. V tom čase sme však boli na mizime, tak sme to zobrali. Následne sa ukázalo, že to bolo pre Death Stranding.”

Z neznámej skupiny sa tak razom stala svetoznáma kapela. A to práve vďaka Hideovi Kojimovi. A čo o svojom “prvom” fanúšikovi prezradil Ryan Karazija? “Boli sme spolu dvakrát na večeri. Je to skvelý chlapík!”

Ak stále neviete, o akú kapelu ide, respektíve si nespomínate na song I’ll Keep Coming, skúste si spomenúť na prvý trailer z hry. To je ten s nahým Normanom Reedusom, ako si na pláži plnej mŕtvol k sebe túli malé dieťa. Stále nič? Spomínaný trailer nájdete na linku pod článkom.

E3: Hideo Kojima oznamuje hru Death Stranding

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš