Mafia 3 expedovala 4,5 milióna kusov za prvý týždeň

3 novembra, 2016 Lukáš Kanik

Pozor, to nie je počet kópií, ktoré fakt aj predala.

Take-Two dnes oznámilo priam až neuveriteľné číslo predajov Grand Theft Auto V, ktorému sa za tri roky podarilo expedovať 70 miliónov kusov na 5 platforiem. Drží si Guinessov rekord ako najrýchlejšie predávaný zábavný produkt histórie. Vo finančných výsledkoch firmy sme sa ale dozvedeli aj to, ako dopadla Mafia 3.

Pre dcérsku spoločnosť 2K Games je Mafia 3 najrýchlejšie predávanou hrou. Firme sa podarilo predať (expedovať) 4,5 milióna kusov maloobchodníkom, to ale nie je číslo predaných kusov koncovým zákazníkom avšak ráta sa do ziskov firmy. Po negatívnych recenziách bude skutočné číslo predajov oveľa, oveľa nižšie.

PC verzia sa musí uspokojiť len s cca 350 tisíc majiteľmi (aj kvôli početným a vtipným bugom), konzolové verzie mohli predať odhadom 2-3x toľko. Metacritic hodnotenie sa pohybuje od 62% do 69% v závislosti od platformy. Take-Two si myslí, že recenzie Mafia 3 boli abnormálne. Pravdepodobne sa tak v budúcnosti rozhodne hry neposkytovať na recenzie pred vydaním, rovnako ako sa rozhodla Bethesda. Nám český distribútor hru na recenziu neposkytol.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články