Cyberpunk 2077 PC Screenshot 06

Magazín prirovnal Cyberpunk 2077 k Hitlerovi

23 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Vraj oceniť Cyberpunk hrou roka je to isté, ako oceniť Hitlera mužom roka.

Kauza Cyberpunk 2077 a CD Projekt RED bude mať možno dohru aj na súde. Niektorí ľudia a zástupcovia spotrebiteľov totiž zvažujú žalobu poľského štúdia za to, že hra mala zavádzajúcu reklamu pred vydaním. Čo všetko sa pri vydaní Cyberpunk 2077 zomlelo, sme vám sumarizovali v tomto článku.

Téme sa venoval aj lifestylový magazín Paste Magazine. V článku však autor trochu nešťastne prirovnal hru k Hitlerovi. Ešte raz – zabugovanú videohru prirovnal k človeku, ktorý spôsobil holokaust a druhú svetovú vojnu.

Cyberpunk 2077 je skutočne hrou roka, pretože predstavuje všetky problémy, ktoré brzdia tento priemysel, a pretože veľkosť a rozsah zlyhaní tejto hry je taký obrovský. Cyberpunk 2077 je hrou roka rovnako, ako bol Hitler mužom roka časopisu Time v roku 1938 – nie ako ocenenie alebo vyznamenanie, ale ako varovanie a výstraha pre zvyšok sveta.

Ako dokázal autor článku prirovnať zlyhanie manažmentu pri vývoji videohry s Adolfom Hitlerom, je otázne. Áno, CD Projekt spravil množstvo chýb, či už pri marketingu, pri komunikácii so zákazníkmi aj so zamestnancami, alebo so SONY. Ale nespokojným zákazníkom boli vrátené peniaze, hru čaká patchovanie a PC hráči celkovo sa na kvalitu hry Cyberpunk 2077 nemôžu sťažovať.

CD Projekt RED a Cyberpunk 2077 si zaslúžia ocenenie hra roka pre umeleckú dokonalosť, rozsiahly príbeh, modernú grafiku, skvelú hudbu, či zábavnú hrateľnosť. Autor článku na Paste Magazine však chcel povedať, že hra si nezaslúži ocenenie hra roka, pretože ju sprevádzali problémy pri vývoji, aj po vydaní a takéto praktiky by nemali byť oceňované.

Na druhej strane, Cyberpunk 2077 je dokonalou ukážkou neschopnosti manažmentu a zlých rozhodnutí počas vývoja. Lenže v hernom priemysle to nie je výnimočné. Fallout 76, Anthem, No Man’s Sky, The Culling, a mnoho ďalších. Problém je, že Cyberpunk 2077 bola najočakávanejšia hra roka a preto bolo na ňu namierená najväčšia pozornosť.

Aj napriek zlyhaniam sa CD Projekt topí v peniazoch. Za desať dní zarobili takmer miliardu a predali 13 miliónov kusov.

Cyberpunk 2077 je jednou z najkrajších hier súčasnosti

Sledujte ma: