Marvel’s Avengers PS5 a Xbox series X/S verzie odložené, Kate Bishop DLC takisto

17 októbra, 2020 Martin Popčák

Crystal Dynamics odložilo vydanie next-gen verzie a DLC na budúci rok.

Po úvodných skvelých predajoch hry to s počtom hráčov Marvel’s Avengers šlo dolu vodou. Hráči to zdôvodňovali najmä množstvom bugov, nedostatku obsahu a vysokej repetitívnosti už počas prvého prechádzania hry.

Crystal Dynamics to však nevzdalo a práve pracuje na vylepšení hry. Hlavne sa jedná o aspekty hry požadované fanúšikmi, medzi ktoré patria reštartovanie hlavnej kampane so zachovaním úrovní postáv a vybavenia, problémy s grafickými drivermi, stabilitu na PC a ďalšie. Pre zameranie sa na tieto opravy museli odložiť aj DLC, ktoré do hry pridá novú hrateľnú postavu Kate Bishop. Presný dátum odkladu nepoznáme, vieme len že október to nebude.

Pre odklad na vydanie pre next-gen konzoly sa rozhodli z dôvodu, že chcú priniesť pravý next-gen zážitok po všetkých stránkach, ktoré tento názov predstavujú. Majitelia nových konzol však nemusia na hru čakať do budúceho roka. Terajšia verzia bude hrateľná aj na PS5 a Xbox series X/S a jej upgrade na next-gen titul bude po jeho vvydaní pre hráčov zdarma.

Ako kompenzáciu za odklady sa Crystal Dynamics rozhodlo všetkým hráčom vlastniacich hru dať zdarma “thank-you bundle”. Balíček odmien bude obsahovať 1500 kreditov, 7000 jednotiek, 250 upgrade modelov, 20 DNA kľúčov a nameplate v štýle Sarah Garza. Balíček bude v hre dostupný od 22. októbra do 5. novembra.

Marvel’s Avengers – Recenzia PS4 CZ verzie