Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Marvel’s Spider-Man 2 bude mať nový dialógový systém

Ten je podľa vývojárov z Insomniac Games "veľmi cool".

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Marvels Spider Man 2 Photo 2 scaled

Zachvíľu tu máme Apríl a prakticky jedinou Playstation 5 exkluzivitou od Sony na tento rok je Marvel’s Spider-Man 2. Spider-Man by mala prísť na jeseň tohto roka a vyzerá to tak, že Insomniac si pre hru pripravilo viacero vychytávok.

Počas nedávneho livestreamu štúdia na Twitchi, vedúci programátorov Elan Ruskin prezradil, že ich najnovšia hra prinesie "veľmi cool dialógovú technológiu." Ťažko nateraz povedať, čo konkrétne tým myslel. Každopádne, akčné adventúry od štúdií Sony sú vo veľkej miere postavené na tom, že postavy na scéne sa prakticky non-stop medzi sebou rozprávajú.

Marvels-Wolverine-PS5-Game

Rumor: Marvel’s Wolverine bude semi-open hra, vyjde na jeseň 2024

Hlavne štúdio Naughty Dog je známe svojim skvelým dialógovým systémom. Už v roku 2016, keď vyšiel Uncharted 4, ich dialógový systém reagoval na to, keď bol rozhovor postáv prerušený v polovici vety. Neskôr sa k nemu postavy prirodzene vrátili a pokračovali od momentu, kde skončili. Avšak, Uncharted bol na rozdiel od Spider-Mana lineárnou hrou, zatiaľ čo Spider-Man je open-world hra.

Kto vie, možno si v Insomniac Games zobrali inšpiráciu z hry Red Dead Redemption 2, kde postavy pri dialógoch mali aj kontext. Ak ste sa v nejakom meste pobil, nebodaj pri poslednej návšteve pár obyvateľov zastrelil, pri ďalšej návšteve vám obyvatelia v dialógoch dali veľmi jasne najavo, že vás tam nechcú.

Marvels Spider Man 2 Photo 3 scaled

Marvel's Spider-Man 2 oznámený, príde aj Venom!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články