Marvel's Spider-Man Remastered Trailer PS5

Marvel’s Spider-Man Remastered z PS5 dostal prvý trailer

30 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Takto vývojári vylepšili PS4 hru na PS5.

Sony dnes na svojom blogu ukázalo, aké technické vylepšenia dostanú nové Spider-Man hry na PlayStation 5. Štúdio Insomniac Games si totiž aj do pôvodnej hry Marvel’s Spider-Man pripravilo množstvo grafických efektov, ktoré uvidíme len na PS5.

Nižšie môžete vidieť prvý pohľad na ďalšiu hru novej generácie Marvel’s Spider-Man Remastered. Okamžite si všimnete jednu vec – zmenili tvár Petera Parkera.

Tvár pôvodného herca Johna Bubniaka zmenili na tvár Bena Jordana, aby sa s ňou lepšie pracovalo pri motion capture. Animácie a mimiku totiž nahral aj dabingový herec – Yuri Lowenthal. Porovnali sme vám starú a novú tvár Petera Parkera:

Peter Parker PS4 vs Peter Parker PS5

Celkovo však postavy dostali detailnejšie textúry v 4K rozlíšení. Každý vlas na postavách je samostatný, detailná je koža, oči aj zuby. Video z Marvel’s Spider-Man Remastered z PS5 si môžete pozrieť v 4K rozlíšení:

Rovnako aj mesto dostalo vylepšené modely, textúry, materiály a na lesklých povrchoch pribudli ray-tracingové odrazy v reálnom čase. To môžete vidieť na obrázkoch nižšie. Raytracované sú aj okolité tiene, takže tieňovanie nie je pripravené a vložené priamo do textúr, ako tomu bolo predtým.

PS5 verzia bude obsahovať Performance mód, ktorý hru naškáluje na stabilných 60fps. Či bude zachované aj 4K rozlíšenie je otázne, hra by napríklad pre 60fps mohla vypnúť raytracing.

60fps režim v pohybe môžete vidieť nižšie:

Ako bude riešený fast-travel, keď sa hra načítava takmer okamžite? Nuž, vtipné animácie pri cestovaní mestom si budete môcť zapnúť, aj vypnúť. Do hry pribudne Spatial 3D Audio, čo je jedna z devízií konzoly PlayStation 5. Vývojári do hry pridali aj vylepšený foto mód, rovnaký potom nájdeme aj v Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

A čo obleky? Insomniac plánuje tri nové, jeden z nich môžete vidieť nižšie na screenshotoch.

Marvel’s Spider-Man Remastered je možné získať na PS5 len kúpou Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition, ktorej cena je 80 eur.

Sledujte ma: