Xbox XCloud Family Devices

Máš Xbox One? Vďaka xCloud si najnovšie hry užiješ na 60fps

29 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Porovnanie hrania na Xbox One a xCloud.

Xbox ponúka vo svojom predplatnom Xbox Game Pass aj Ultimate verziu, vďaka ktorej získate prístup ku streamovacej službe xCloud. Stačí už len mobil, počítač, notebook, tablet alebo Xbox One a môžete si zahrať tonu podporovaných hier.

Otázka je, či sa to oplatí. YouTuber ElAnalistaDeBits skúmal porovnanie hrania na Xbox One, na Xbox Series X a S a tiež xCloud na konzoli Xbox One. Treba pripomenúť, že Xbox One je na trhu už neuveriteľných osem rokov.

Väčšina hier na Xbox One beží v 30fps a časy načítania hier presahujú minútu. Práve toto rieši xCloud, ktorý dnes beží na serveroch Xbox Series X.

Majitelia starej Xbox One si tak najnovšie hry môžu užiť v plynulých 60fps v lepšej grafike aj s raytracingom. Časy načítania sú niekedy dokonca lepšie, ako keby ste hrali priamo na Xbox Series X, teda len pár sekúnd.

Na videu si môžete pozrieť porovnanie kvality, frameratu a rýchlosti načítania niekoľkých titulov. Ak máte lepší internet a nechcete investovať do nového hardvéru, xCloud na Xbox One by mohol byť správna voľba.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.