Masívna svetová kampaň – Hráči odkazujú SONY „DRM nechceme“

27 mája, 2013 Lukáš Kanik

Kampaň, ktorú podporujem, prinesiem aj k vám, našim čitateľom. Ide o svetové vyjadrenie názoru na DRM od nás, hráčov. 

Kampaň, ktorá pomaly zaplavuje twitter pod hashtagmi #PS4NoDRM a #PS4USEDGAMES nesie v sebe odkaz od hráčov pre SONY, ktorých konzola si už teraz získala srdcia viac ľudí, ako Xbox One od Microsoftu. SONY totiž na to ide dobre a zatiaľ žiadnym oznámením nič neskazili.

Herný svet odkazuje SONY – Nechceme DRM! Túto kampaň odštartovali užívatelia fóra Neogaf, teraz sa nesie Twitterom, Redditom aj hernými stránkami, ktoré zdieľajú rovnaký názor.

Čo na to SONY? Spoločnosť tento veľký odkaz poctivo monitoruje a už stihlo odpovedať niekoľko kľúčových zamestnancov, s kampaňou sa stotožňujú a niektorí hovoria o sile ľudu, ktorá dolieha na SONY viac, ako pár listov. Uvidíme, ako bude vyzerať press konferencia na E3 a či spomenú plány s DRM ochranou konzoly a akceptovaním bazárových hier. Sony už deklarovalo, že výber DRM ochrany je čisto len na vývojároch, a teda oni sami sa rozhodnú, akú formu a či vôbec DRM na PS4 chcú mať. Ide skôr o to, že Xbox bez pripojenia raz za 24 hodín ani nefunguje.

Má to však dve karty, žiadna DRM ochrana otvára dvere pirátstvu, ktoré sa dostane na úroveň PC a bazárový predaj tiež zníži čisté predaje hier. Na druhej strane pribudne ľudí, ktorí budú ochotní si PS4 kúpiť.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x7QhUL8NUK4[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články