Mass Effect Legendary Edition 2021

Mass Effect: Legendary Edition potvrdená, aj nový Mass Effect

7 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Remaster prvých troch hier príde budúci rok.

EA predsa len nestihne vydať remaster Mass Effect trilógie tento rok – poznáme aj dôvod. Spoločnosť spolu s Bioware oznámili Mass Effect: Legendary Edition, remaster troch hier Mass Effect až pre budúci rok.

V balíčku remasterov nájdeme Mass Effect, Mass Effect 2 a Mass Effect 3. Nejde síce o remaky, ale Bioware si dalo záležať, aby boli hry dostatočne vylepšené a vyšli v najlepšej forme. Pre konzoly aj PC budú mať hry zlepšené rozlíšenie, framerate a obsahovať budú všetky singleplayerové DLC.

Po grafickej stránke dostanú upgrade v podobe lepších textúr, shaderov, modelov postáv aj efektov. Mass Effect: Legendary Edition prinesie originálnu trilógiu na PC a konzoly Xbox One a PS4 na jar 2021, presnejší dátum zatiaľ chýba. Legendary Edition dostane aj upgrade pre Xbox Series X a PS5.

EA a Bioware oznámili aj nový Mass Effect

Pri príležitosti N7 Day bola oznámená aj nová hra Mass Effect. Pracujú na nej veteráni z Bioware. Casey Hudson je znovu šéfom vývoja tejto hry a riadi celé štúdio. Kreatívny riaditeľ hry Mass Effect: Andromeda – Mac Walters, bude taktiež pomáhať pri vývoji, pretože práve on písal scenár originálnych troch hier.

Či nová hra príde na novom engine, je zatiaľ otázne. Očakávať ju ale môžeme na PC, Xbox Series X a PlayStation 5. Prvý obrázok z novej hry Mass Effect je nižšie:

Mass Effect Next Game

Poslednou hrou série bola Mass Effect: Andromeda, ktorá trpela množstvom nedostatkov. Hráči kritizovali otrasné animácie, suché questy aj nezaujímavý príbeh. Našu recenziu si môžete prečítať tu.

Sledujte ma: