Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect: Legendary Edition sa predával nad očakávania

5 augusta, 2021 Lukáš Kanik

EA sa teší aj z predajov It Takes Two.

EA zverejnilo predajné výsledky svojich titulov za posledný kvartál a okrem spokojnosti s ich výkonom oznámili aj niektoré čísla. Napríkad Apex Legends mal počas deviatej sezóny neuveriteľných 13 miliónov aktívnych užívateľov týždenne.

Battlefield 2042 je už teraz úspešný z hľadiska dosahu na potenciálnych zákazníkov. Trailery a videá nazbierali za pár týždňov až 210 miliónov zhliadnutí.

Singleplayer hry sa predávajú ako teplé rožky

Riaditeľ EA, Andrew Wilson priznal, že Mass Effect: Legendary Edition sa predával vysoko nad očakávania. Potvrdzujú to aj čísla zo Steamu, pretože Mass Effect zaznamenal najvyšší počet aktívnych hráčov zo všetkých hier od EA, okrem Apex Legends.

Skvele sa predával aj It Takes Two – kooperatívna adventúra pre dvoch hráčov. U nej stačí, že si hru zakúpil jeden z dvoch hráčov, hra za dva a pol mesiaca predala dva milióny kusov.

Celkový zisk spoločnosti za posledný štvrťrok sa vyšplhal na 1,55 miliardy dolárov, čo je o 6% viac ako za rovnaké obdobie pred rokom.

EA pre úspech svojich singleplayer hier investuje do ďalších. Pokračovanie Star Wars Jedi je v réžii Respawn Entertainment, EA Motive pracuje na remaku Dead Space.

Dead Space oznámený, sledujte prvý trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články