Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Máte PS5 nastojato? Môžete si ho takto zničiť

Novo odhalená konštrukčná chyba pri PS5 vám môže zničiť konzolu.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint

08. Január 2023

PlayStation 5 konzoly

Po viac ako dvoch rokoch od kedy táto herná konzola vyšla, sa prišlo na veľmi vážnu konštrukčnú chybu, ktorá dokáže vašu konzolu zničiť. 

Ako dobre vieme, pri konzole PS5 si môžeme vybrať či budeme mať konzolu položenú vertikálne, alebo horizontálne. Je k tomu prispôsobený aj stojan a veľa ľudí má konzolu položenú vertikálne. Či je to z dôvodu že konzola vyzerá krajšie, alebo že tým ušetria miesto na poličke.

Sony k tomu ako máte položenú vašu konzolu nikdy nič nehovorilo, avšak nedávny experiment ukázal, že ak máte konzolu položenú vertikálne, existuje malá šanca že konzolu po dobe zničíte. Namiesto termálnej pasty je totiž na procesore tekutý kov. Tento tekutý kov sa môže vo vertikálnej polohe konzoly preliať do spodnej časti procesora a tak sa konzola nechladí dostatočne, chladič sa začne viac točiť, konzola bude hlučnejšia a spotrebuje aj viac elektrickej energie.

Najhoršie však je, že týmto riskujete aj úplne zničenie konzoly, ktoré sa následne ani nebude dať opraviť. V niektorých výnimočných prípadoch, ktoré sa objavili na internete, sa totiž tento tekutý kov vylial z priestoru určeného na chladenie procesora. Odborníci hovoria, že to mohlo byť spôsobené silným nárazom pri preprave, alebo doma.

Sony sa k tomuto zatiaľ nevyjadrilo. Tým pádom bude určite istejšie, položiť si vašu konzolu horizontálne a nič tým neriskovať.

Nižšie môžete vidieť obrázok s vyliatym chladiacim tekutým kovom. Aj keď táto chyba zasiahne len 0,1% užívateľov PS5, v realite to môžu byť desiatky tisíc kusov.

PlayStation-5-PS5-Consoles

PlayStation 5 predal 30 miliónov kusov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

Betatesteri z rôznych krajín dostali beta verziu novej softvérovej aktualizácie pre PS5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý PS5 bundle ohlásený

Prvý PS5 bundle ohlásený

Bude obsahovať Horizon Forbidden West

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PlayStation 5 Pro verzia vyjde možno už budúci rok

PlayStation 5 Pro verzia vyjde možno už budúci rok

Potrebujeme ju?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ako rozobrať PS5 a vyčistiť ho? Sony ukázalo, ako vyzerá vnútri

Ako rozobrať PS5 a vyčistiť ho? Sony ukázalo, ako vyzerá vnútri

Návod na to, ako rozobrať PlayStation 5.