MČR 2018 – Očima (ne)akreditovaného novináře

12 novembra, 2018 Jakub Fanta

Pojďte se podívat co v nás zanechalo víkendové MČR v počítačových hrách, jaký v nás zanechalo pocit a jaké jsou další výsledky

Tento víkend, tedy 9. – 11. listopadu, proběhlo na Brněnském výstavišti Mistrovství České republiky v počítačových hrách o kterém jsme vás informovali. Informovali jsme vás také o výsledcích mistrovských utkání v CS: GO a League of Legends, jenže to není ani zdaleka všechno, co nám MČR nabídlo. Historicky první mistrovský titul ve hře PUBG, získal nekompromisně a bez větších potíží tým GunRunners.

Velké překvapení nabídl souboj ve Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách v Hearthstone, kde hned zkraje vypadli největší favorité jako Pokrovac, Findan, či Scruffy. V prvním semifinále se tak utkali Jarla a Heki, v druhém pak PoweR a Vanik. V prvním semifinále se odehrála skvělá bitva mezi Jarlou a Hekim a nutno říct, že to bylo naprosto vyrovnané, rozhodlo tak až poslední kolo, kde došlo na střet Deathrattle Huntera s Odd Warriorem, který Heki málem dotáhl do vítězného konce. Po velmi dobře provedeném Brawlu, kdy už to vypadalo, že má vítězství v kapse, se ale nedokázal dohealovat a do finále tak postoupil Jarla. V druhém semifinále si celkem bez problémů poradil Vanik s PoweRem a postoupil do Grandfinále proti Jarlovi. V něm si Jarla s Vanikem bez větších problémů poradil a odnesl si titul Mistra České republiky i když by to před samotnou akcí čekal asi málokdo.

Jarla

Velké věci se děly i v Mistrovství České republiky v Clash Royal. Do Grandfinále se dostali MáraŠkvára a Paradox a nutno říct, že to byla jedna z nejdramatičtějších bitev letošního mistrovství. MáraŠkvára prohrával 0:2, ale nic nevzdal a po neuvěřitelných kolech nakonec bral výhru 3:2. Nejužitečnějšími hráči celého mistrovství byli potom vyhlášeni Frozen z GunRunners, jako nejužitečnější hráč v CS: GO, v League of Legends to byl potom vyhlášen kamilius z mistrovského týmu eSuby.

Abych zhodnotil celé mistrovství jako novinář, nutno říct, že akce to byla na české poměry velkolepá a všem organizátorům patří obrovská chvála a respekt za to, co dokázali. Ať už mluvíme o neuvěřitelné sledovanosti na streamu, kde některé streamy dosahovali i devíti tisíc sledujících, tak i obrovská návštěvnost přímo na místě. Na místě jste si mohli zahrát spoustu her, jako například Fortnite, FIFU, Just Dance, vybrané hry pro virtuální realitu a spoustu a spoustu dalších. Dále byla pro návštěvníky připravena bohatá tombola, spousta suvenýrů s různými slevami a jedna obrovská tribuna přímo před hlavní stage a jedna menší tribuna, kde lide mohli sledovat MČR v mobilních hrách.

Ale jako u podobných akcí, i zde se objevili nějaké negativa, alespoň tedy z mého pohledu, z pohledu (ne)akreditovaného novináře. Je totiž vidět, že organizátoři totiž nemají moc zkušenosti s novináři a mediálními partnery, není se moc čemu divit, herní weby totiž na e-sport akce doslova “kašlou” a tak organizátoři nejsou zvyklí s novináři pracovat. Jakožto akreditovaný novinář jsem totiž oproti obyčejným návštěvníkům neměl prakticky žádnou výhodu. Nechci brát něco takového jako povinnost, spíš jako výsadu a tak je škoda, že se přístup k novinářům zatím nedokázal vypilovat, protože jinak bych si celou akci užil mnohem mnohem víc a strávil na ní i mnohem víc času.

Ale jinak si spolupráci nemohu vynachválit, co jsem potřeboval, s tím pomohli a tak věřím, že pokud by tato spolupráce trvala nadále, bude to jen lepší a lepší. Zároveň bych tímto článkem chtěl všem organizátorům poděkovat za spolupráci, ocenit jejich úsilí a popřát jim do zbytku roku a hlavně do roku příštího hodně turnajů, skvělých akcí a ať se daří.