MČR 2018 – Známe vítěze League of Legends a CS: GO

Stupně vítězů hlavních turnajů letošního MČR jsou známé. Pojďte se tedy podívat, jak to dopadlo

CS: GO

Turnaj v Counter striku nabídl velkou bitvu o přední příčky a i když byl vítěz předem velmi favorizovaný, hlavně proto, že se jedná o obhájce z minulých let, viděli jsme velmi napínavé a často velmi vyrovnané bitvy. Pokud přeskočíme základní fázi zápasů, dostali se nám do semifinále čtyři týmy. Konkrétně eSuba, GunRunners, Team Brute a Trust.Universe.

V prvním semifinále se střetly týmy eSuba a Team Brute a po této velmi vyrovnané bitvě, kdy se Team Brute několikrát vrátil do hry i přes nepříznivé skóre, nakonec zvítězil tým eSuby nejtěsnějším výsledkem 2:1. Druhé semifinále nabídlo bitvu favorita na celkové vítěství GunRunners a jednoho z černých koňů turnaje, tým Trust.Universe. Boje byly tvrdé, nicméně GunRunners potvrdili roli favorita a zvítězili 2:0 na zápasy. Čekalo nás tedy finále mezi eSubou a GunRunners a souboj o bronzové umístění mezi Team Brute a Trust.Universe. Souboj mezi Team Brute a Trust Universe byl velmi zajímavý z hlediska rozpoložení obou týmů. Team Brute zřejmě ještě nevytěsnil ztracený boj o finále z hlavy a následky byly patrné, celý boj tahal za kratší konec provazu a nakonec prohrál 2:0. Trust.Universe si tak připsal cenu útěchy v podobě neoblíbeného třetího místa.

Finále nás čekalo odpoledne a souboj to byl i přes jasný výsledek parádní. Atmosféra se dala srovnat s fotbalovým zápasem a fanoušci týmu eSuba, kterých se tu sešlo opravdu velká spousta, hnala svůj oblíbený tým kupředu. Jak řekl Pechyn, hráč eSuba týmu, Je to skvělé, je tady víc lidí než minule, i víc než na finále, je tu velká tribuna a množství lidí a to nás žene dopředu.”. Na otázku, zda by si radši přál tým GunRunners nebo Trust.Universe odpověděl: “Radši bych hrál určitě proti Universe, protože se s nima znám líp, ale nejspíš to budou Gunrunners, kteří postoupí. A na ty si věříme.”. Bitva o pomyslný titul začala na mapě inferno, kde zvítězili GunRunners výsledkem 16:10 a vše vypadalo jasně, jenže přišla mapa Train a zde se svedla dlouhá bitva, nejdříve vše vypadalo jasně jako na předchozí mapě, jenže pak se chytil hráč eSuby s přezdívkou Zedko, shodou náhod bývalý hráč GunRunners a táhl svůj tým skoro až k vyrovnání skóre, nicméně za stavu 15:13 pro GunRunners nakonec favorité poslední kolo zvládli a zvítězili 2:0 na mapy. Pro hráče frozen, quezton a Dev7la z GunRunners to byl už čtvrtý titul za sebou, což je bezesporu úctyhodná bilance. Nezbývá než pogratulovat vítězům a všem týmům a hráčům popřát hodně zdaru při jejich dalším vystupování.

League of Legends

Ve hře League of Legends jsme se dočkali taktéž velkých bitev a skvělé atmosféry, podobně jako v CS: GO. Do semifinále se po urputných bojích dostaly týmy MSI.LanCraft, Cyber Gaming, eSuba a Inside Games MSI.V prvním semifinále se utkaly týmy MSI.Lancraft a Cyber Gaming. Favorit prvního semifinále byl celkem jasný a v první hře se zdálo, že výsledky budou jednoznačné, MSI.Lancraft v první hře dokázal i přes vyrovnaný začátek zvítězit a dostat misky vah na svoji stranu. Druhý zápas byl ale mnohem dramatičtější, LanCraft totiž začal kupit chyby a Cyber Gaming se celkem jednoduše dostal k vyrovnání a s psychikou LanCraftu to vůbec nevypadalo dobře. Ve třetím utkání to vypadalo velmi podobně, Cyber Gaming trestal chyby LanCraftu a už už to vypadalo, že prvním finalistou budou překvapivě chlapci ze Cyber Gaming, nicméně nebylo by to League of Legends, kdyby nerozhodl jeden teamfight, po kterém se borci z LanCraftu dostali do hry a do finále nakonec postoupili oni, nicméně výkon Cyber Gamingu byl velice sympatický a rozhodně se za svůj výkon nemuseli stydět.

Druhé semifinále přineslo boj Davida s Goliášem, největší favorit na celkové vítězství, eSuba, druhé semifinále naprosto ovládla a po dvou soubojích s Inside Games MSI, které dohromady netrvaly ani 40 minut, se dostala do finále, kde na ni čekali nevyzpytatelní borci z MSI.Lancraft. Před samotným finále nás samozřejmě čekal boj o bronzovou medaili, ve kterém předvedli Inside Games velmi dobrý výkon a v první hře dokonce dokázali zvrátit jasný průběh zápasu a zvítězit. V dalších dvou zápas ale Cyber Gaming nedovolil Inside Games vůbec nic a uzmul si tak pro ně poměrně cennou bronzovou medaili.

Finále nabídlo pikantní bitvu mezi velkým favoritem z eSuby a podceňovaným týmem MSI.LanCraft. První hra byla velmi pasivní z obou stran, first blood padl až ve 12. minutě a LanCraft chvíli dokonce vedl, nicméně v tu chvíli ukázala eSuba svoji sílu a díky několika vyhraným teamfightům dokázala první hru zvítězit. Druhá hra už měla jasného režiséra, eSuba v této hře své soupeře doslova přejela a očekávaně si přivlastnila titul Mistra České Republiky v League of Legends. eSubě a dalším týmům na stupních vítězů samozřejmě gratulujeme a přejeme hodně zdaru v příštích zápasech.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site