Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain – trailer

27 marca, 2013 Lukáš Kanik

Aktuálne na GDC – Metal Gear Solid 5 sa predstavuje v plnej paráde, skoro 6-minútovým trailerom z hry. Pridali sme množstvo záberov z enginu.

Treba poznamenať, že celý trailer je in-game a nejde o render, FOX engine práve predvádza svoje next-gen možnosti v prezentácii na GDC.  MGS5 bude open world hrou a chopíme sa Solida Snakea, ktorý bol 9 rokov v kóme. Stratil veľa schopností, ktoré budeme postupom hry obnovovať.

Teraz tu máme aj trailer, ktorým bol Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain uvedený. Pridali sme tiež pár obrázkov z enginu, ktorý sa snaží o fotorealistické zábery rôznymi novými technikami zachytávania obrazu, nasvietenia a textúrovania modelov. Vývojári z Konami stavili na metódu snímania modelu desiatkami kamier, ktoré potom prenesú objekt do počítača aj s jeho drobnými výškovými mapami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-fo5KmreiiE[/youtube]

 

Fox Engine pracuje perfektne aj so svetlami, ktoré vytvárajú realistické scény aj v real time. Kamera v hre napríklad pracuje rovnako, ako skutočná kamera a Fox Engine pri kamere berie do úvahy expozíciu, hĺbku poľa, ostrenie a rýchlosť uzávierky.

Uvidíme fotorealistickú grafiku v real time? Konami je k tomu sakra blízko.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články