Metro Exodus PC Screenshot 4

Metro Exodus dostane zdarma next-gen update aj na PC

15 februára, 2021 Lukáš Kanik

Hra vyzerala next-gen už pri vydaní, ale bude vyzerať ešte lepšie.

Metro Exodus vyjde tento rok na PlayStation 5 a Xbox Series X s množstvom vylepšení pre nové konzoly. Dnes však 4A Games oznámili ďalšiu skvelú novinku – Metro Exodus PC Enhanced Edition. Bude to vylepšená verzia existujúcej PC verzie, do ktorej pribudne množstvo grafických technológií.

Na konzolách PS5 a XSX hra dostane 4K 60 FPS update. Základná hra, aj DLC budú obsahovať RTGI (raytracingovú globálnu ilumináciu). Časy načítania sa dramaticky znížia, pribudnú 4K textúry, zníži sa oneskorenie ovládača aj zvuku, PS5 ovládač dostane haptickú odozvu. Xbox Series S bude bežať tiež na 60fps, ale len pri rozlíšení 1080p. Všetky konzoly dostanú FOV slider a upgrade bude pre všetkých majiteľov Metro Exodus zdarma.

Metro Exodus PC Enhanced Edition je už iná liga. Je to tak náročný update, že bude vyžadovať minimálne grafickú kartu schopnú počítať raytracing. Či už od Nvidie, alebo AMD. Hra dostane okrem všetkých ostatných svetelných efektov aj RTX odrazy a podporu DLSS na kartách Nvidia.

Kompletný prehľad efektov nájdete nižšie, alebo na oficiálnej stránke. Našu recenziu hry Metro Exodus si môžete prečítať tu.

Metro Exodus Enhanced Edition PC Xbox PS5

Sledujte ma: