Metro Exodus odchádza zo Steamu!

metro exodus Steam

Dnes je posledný deň, kedy si môžete Metro Exodus predobjednať na platforme Steam.Deep Silver dnes oznámil šokujúcu správu. Metro Exodus vyjde na PC exkluzívne na Epic Games Store, na platforme Epic Games (tvorcovia Fortnite). Vydavateľ tretej hry v sérii oznámil odchod zo Steamu priamo na Steam stránke produktu. Dnes je posledný deň, kedy si môžete Metro Exodus na PC predobjednať priamo na Steam Store.

Neskôr dnes, predaje Metro Exodus na Steame budú ukončené pre rozhodnutie vydavateľa hru vydať exkluzívne v inom obchode. Vývojár a vydavateľ sa dohodli, že všetky skoršie predaje na Steame budú dodané na Steam a majitelia hry na Steame budú mať prístup k hre a ku všetkým DLC priamo na Steame.”

“Myslíme si, že zmazanie hry zo Steamu by bolo nefér voči zákazníkom, hlavne kvôli dlhej dobe predobjednávok. Ospravedlňujeme sa zákazníkom Steamu, ktorí čakali že hra bude na Steame dostupná aj na vydanie 15. Februára, ale rozhodnutie padlo len nedávno a na oznámenie máme len málo času,” – znie odkaz vývojárov na stránke Steamu.

Hra bude na Epic Games Store stáť len 50 dolárov, v porovnaní so Steamom, kde hra stojí 60 dolárov. To je zhruba rozdiel v tom, aký veľký podiel si Epic Games berie z každej hry a aký si berie Steam. V prípade Steamu je to až 30%. v prípade Epicu je to len 12%. Napriek zníženej cene tak vývojári zarobia na každej predanej kópii na Epic Games Store až 44 dolárov, na Steame zarobia 42 dolárov.

Epic Games Store hru získalo pravdepodobne tým, že vydavateľovi Deep Silver ponúklo nie len lepšie podmienky, ale aj určité výhody, či dokonca platbu za to, že Metro Exodus prinesú na túto platformu.

PC verzia Metro Exodus nedávno dostala aj HW požiadavky, nájdete ich tu.Martin Menczer

Redaktor CentrumHer od roku 2015. Odchovaný na Battlefield 3, no v poslednej dobe je najväčším žrútom môjho času určite PUBG. Nepohrdnem však ani zápasom v NHL či UFC.
Martin Menczer

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site