Metro Games Steam Review Bombing

Masívny protest hráčov: Hry Metro sú bombardované negatívnymi recenziami

30 januára, 2019 Lukáš Kanik

Aj Valve si myslí, že odchod Metro zo Steamu je nefér

Spoločnosť Koch Media, sesterská firma THQ Nordic pred pár dňami rozhodla, že hra Metro: Exodus vyjde na PC exkluzívne len v obchode Epic Games Store. To znamená, že v deň vydania ju nenájdete ani na Steame, ani na GoG, ani na žiadnom inom shope. Valve o tom informovalo hráčov priamo na Steam stránke hry Metro Exodus, ale s tým, že všetci ktorí si hru kúpili na Steame do oznámenia, ju budú na Steame aj hrať, vrátane DLC. Všetko o tejto “kauze?” si môžete prečítať v tejto novinke, prosím urobte tak skôr, než budete čítať ďalej.

Podľa Valve je nefér, že posledná hra zo série Metro odchádza zo Steamu, kde mala série tak obrovskú fanúšikovskú základňu. A veru mala, dnes sa spustila vojna proti rozhodnutiu Koch Media a hráči začali bombardovať hry Metro 2033 a Metro: Last Light negatívnycmi recenziami.

V momente písania tohto článku má Metro 2033 viac ako 800 negatívynch recenzií za posledné dva dni a hodnotenie hry za posledné obdobie spadlo na 42%. Last Light je na tom ešte horšie, na Steam pribudlo takmer 800 negatívnych recenzií a hodnotenie hry za posledné obdobie je momentálne len 39 percent, čo znamená väčšinou negatívne.

Recenzie hovoria za všetko, hráčom sa nepáči, že Metro: Exodus nevyjde na Steame a Epic Games odkazujú: “Naser si.”

Do vydania hry ešte ostávajú dva týždne, takže sme zvedaví, či sa podarí hráčom vybojovať si vydanie na Steame. Podľa vydavateľa hra na Steame skutočne vyjde, ale až rok po tom, čo vyjde exkluzívne na Epic Games Store.


Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: